Šestibodový víkend snů. A deset gólů k tomu!

08.12. 2019 20:49

PARDUBICE – Dynamo nečekal zrovna lehký víkend, když se během dvou dnů muselo z pozice jasně posledního týmu extraligy nejprve postavit vedoucí Spartě a po čtyřiadvaceti hodinách pak čelit brněnské Kometě. Sobotní zápas však Pardubice zvládly na jedničku a připsaly si skalp týmu, který v Enteria Areně útočil na desáté vítězství za sebou. V neděli pak Dynamo hostilo Plekancovu Kometu a světe div se, smázlo ji také!

25. kolo: Dynamo Pardubice – Sparta Praha 4:3 (1:0, 1:3, 2:0). Branky a nahrávky: 5:41 Kousal (Voráček, Tybor), 23:39 Machala (Holland, Harju), 50:34 Tybor (Kusý), 51:13 Kousal (Tybor, Mandát) – 22:03 Buchtele (Forman, Kosťálek), 25:57 Rousek (Smejkal), 34:12 Dvořák (Smejkal, Rousek). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5, navíc Holland (PCE) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:0. Diváků: 8307.  Střely na branku: 26:29 (8:8, 8:16, 8:3). Vhazování: 29:31. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Ivan – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Látal – Beran, Pochobradský, Knotek – Poulíček.
Zápasové misky vah ve vyrovnané první třetině přiklonil na stranu Pardubic již v šesté minutě Kousal a poprvé tak rozjásal téměř osm a půl tisíce fanoušků. Ve druhé třetině Sparta přidala, domácí dvojnásobně přestřílela a vytěžila z toho vedení. Na konci druhého dějství pak ještě Holland tvrdě sundal expardubického Buchteleho a hosté začali hrát pětiminutovou přesilovku, kterou jim ale přerušila přestávka. Ale jelikož početní výhodu nedokázali využít ani v úvodu třetího dějství, přišel trest. V polovině třetiny využilo Dynamo přesilovku pět na tři způsobem v poslední době přímo nevídaným: nejprve vyhnal pavouky z pravého horního rohu Sedláčkovy branky Tybor – 3:3, aby pak v pokračující výhodě jednoho muže zvrátil stav ve prospěch Pardubic Kousal – 4:3! A jelikož zoufalá snaha pražské střídačky o trenérskou výzvu vyzněla vniveč, stejně jako tutová Tomáškova šance, kterou minutu a půl před koncem bravurně zlikvidoval Kacetl, mohli si pardubičtí hokejisté užít konec zápasu při potlesku stojících tribun. „Máme radost ze tří bodů po vyhrané třetí části, kdy jsme utkání otočili i přes dlouhou přesilovku soupeře. V naší situaci to byl parádní zápas od první minuty, navíc s vítězným koncem,“ nechal se po utkání slyšet trenér Pardubic Radek Bělohlav.
26. kolo: Dynamo Pardubice – Kometa Brno 6:2 (1:1, 3:1, 2:0). Branky a nahrávky: 10:47 Tybor (Kousal), 24:07 Kindl (Mikuš, Harju), 27:13 Tybor (Kousal), 31:20 Látal (Kousal, Kolář), 40:33 Kousal (Kolář, Kusý), 56:16 Tybor (Kousal) – 6:47 Lev (Plekanec, Hruška), 35:06 Orsava. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5, navíc Tomáš Voráček (PCE) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Diváků: 8017. Střely na branku: 27:29 (5:8, 13:12, 9:9). Vhazování: 21:36. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Ivan – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Látal – Beran, Pochobradský, Poulíček – Matýs.
Dynamo nabuzené sobotní výhrou proti Spartě nezlomila ani úvodní branka Brna v sedmé minutě utkání. O čtyři minuty později na ni reagoval vymeteným pravým rohem Vejmelkovy svatyně Radoslav Tybor po přihrávce Kousala, čímž tato dvojička odstartovala své galapředstavení. V konečném součtu zaznamenal slovenský útočník hattrick a Robert Kousal pět kanadských bodů za gól a čtyři nahrávky! Ve druhé třetině odskočily Pardubice až na rozdíl tří branek a v tu chvíli nebylo o vítězi pochyb. Hra domácích malinko zakolísala v momentě, kdy Kometa pět minut před koncem druhého dějství snížila, nicméně dvougólový náskok si dynamo do přestávky pohlídalo. Třetí třetina začala famózně, když Kousal po půlminutě hry vrátil Dynamu tříbrankový náskok – 5:2. Definitivu pak svým třetím gólem dal Pardubicím v 57. minutě Tybor, kterému asistoval jeho dvorní nahrávač kousal – 6:2! „Nám se tento zápas podařil, kluci byli na vlně ze soboty. Únavu vstřebali a pohybovali se parádně, dá se říct, že byli první na puku a o to to měli jednodušší. Měli jsme problém při naší moc velké aktivitě, kdy jsme dostali gól na 4:2 po taktické chybě, ale jinak jsme zápas odehráli v dobrém rozpoložení a poprvé jsme vlastně hráli do konce zápasu bez nervů,“ nechal se slyšet trenér Pardubic Radek Bělohlav. Ostatní výsledky 26. kola: Třinec – Plzeň 5:2, Litvínov – Kladno 4:1, Sparta – Olomouc 1:2, Mladá Boleslav – Zlín 3:6, Mountfield HK – Vítkovice 0:2, Karlovy Vary – Liberec 3:2. Příště: Mladá Boleslav – Pardubice (ÚT 17. 12.). (saf)