Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Sokol opustilo jedenáct hráčů, jak se s tím pardubický florbal vyrovná?

16.09. 2018 18:13

PARDUBICE – Florbalová Tipsport superliga o víkendu pokračovala dalšími zápasy, tentokrát už i s pardubickým Sokolem, který musel své první dvě utkání kvůli zdravotním problémům odložit.


Před prahem nového ročníku nejvyšší soutěže se však Sokol musel vypořádat také s velkou porcí odchodů - kádr opustilo celkem jedenáct hráčů! Jediný příchod pak Pardubice zaznamenaly pouze v podobě obránce Ondřeje Huška. Z juniorky tak proto přešla do A týmu hned šestice mladíků, reprezentanti Martin Haleš s Adamem Šmídem navíc stále patří věkem do juniorské kategorie. Podle sportovního ředitele a hrajícího kapitána Martina Zozuláka je hlavním cílem pro letošní sezonu práce s nadějnými mladými hráči: „Výsledkový cíl si nedáváme. Chceme co nejlépe pracovat s naším mladým týmem s výhledem do dalších sezon. Pokud budeme hrát play-off, tak za něj budeme samozřejmě rádi, ale není to primárním cílem. Nicméně se určitě nechceme pohybovat v sestupových příčkách.“

Soupiska A týmu: Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský. Obránci: Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Ondřej Hušek, Lukáš Prix, Jan Bílý, Filip Krigovský, Radek Formánek. Útočníci: Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák (kapitán), Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Lukáš Gregor, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Žáček, Petr Černý. Realizační tým: Ladislav Štancl (trenér), Jan Černohorský (asistent trenéra), Petr Mocek (kondiční trenér), Roman Vítek (trenér brankářů), Kateřina Levínská (fyzioterapeutka). Změny v A týmu: Příchody: Ondřej Hušek (Florbal Náchod). Odchody: Marek Ďopan (FBK Jeseník), Karel Brychta (konec kariéry), Jakub Burian (ACEMA Sparta Praha), Petr Musil (Technology Florbal MB), Petr Němeček (AS Orka Čelákovice), Ondřej Kunt (konec kariéry), Ondřej Pakosta (FBK Svitavy), Marcel Lehký, Jakub Víšek (přerušení kariéry), Václav Oubrecht (přerušení kariéry), Jiří Jedlička (FBK Svitavy). (saf, kl)

 

Sokol vstoupil do soutěže vítězně
PARDUBICE – Přes dva tisíce diváků sledovalo v sobotu v ČSOB Pojišťovna Aréně první letošní mistrovské utkání pardubických florbalistů. Sokol musel své dva první zápasy z důvodu indispozice odložit, a tak pro něj začala letošní nejvyšší soutěž právě až utkáním proti České Lípě. Čtvrtým kolem pak pokračuje Tipsport Superliga hned dnes a Pardubice v deset hodin dopoledne přivítají, opět v hokejové aréně, florbalisty Znojma.
Sokol Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3 (1:1, 2:2, 2:0). Branky a nahrávky Pardubic: 10. Kourek (Zozulák), 21. Kourek (Zozulák), 30. Formánek (Šmíd), 49. Teichman (Dlesk), 57. Dlesk (P. Pakosta). PARDUBICE: Haleš (Levínský) – Škeřík, Hušek, Bílý, Formánek, Krigovský – Kourek, Zozulák, Petr – Dlesk, Teichman, Gregor – P. Pakosta, Šmíd, Prix – Savický, Žáček, Černý. „My jsme chtěli hrát aktivně a rychle, tím přečíslovat soupeře a dostávat se do brankových příležitostí. To se nám poměrně dařilo, škoda, že jsme nedali více branek. Na druhou stranu soupeř hrál velmi důrazně v našem předbrankovém prostoru a odtud skóroval,“ řekl k utkání trenér domácích Jan Černohorský. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNDcwY