Sokoli inkasovali těžký direkt na úvod

15.09. 2019 20:29

PARDUBICE - Domácí florbalisté byli prvním dospělým týmem, který v soutěžním utkání oficiálně pokřtil „novou“ Enteria Arenu. V sobotu odpoledne totiž Sokoli v rámci Florbalového festivalu sehráli první utkání letošního ročníku Superligy. Více než dvě tisícovky diváků sice viděly pořádnou porci gólů, leč na té nesprávné straně. Pardubice v letošní premiéře nejvyšší florbalové soutěže prohrály o deset gólů…

Sokoli Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:13 (1:6, 0:3, 2:4). Branky Pardubic: 13. a 46. Zozulák, 50. Petr. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení 2:4. Využití 1:1. Diváků: 2013. Zásahy brankářů: Levínský 13, Haleš 7 – Gurkovský 17. PARDUBICE: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Klein, Formánek – Krigovský, Zozulák, Kourek – Teichman, P. Pakosta, Šmíd – Savický, Petržela, Žáček – Černý, Petr.
Když nejlepší domácí hráč Zozulák zmírnil ve třinácté minutě narůstající debakl, na chviličku se zdálo, že by se Sokoli mohli vrátit do zápasu. Opak se však stal pravdou již za necelé dvě minuty, kdy Vítkovice kontrovaly. Další branku pak Pardubice vstřelily až za stavu 1:9… Vítkovický Adam Delong si v utkání připsal pět kanadských bodů (1+4), nejvíce bodů na straně domácích zaznamenal Martin Zozulák (2+0).
„Těžký direkt hned na začátku sezony. Absolutně jsme nezachytili začátek a první třetina rozhodla celý zápas. Vítkovice byly lepší ve všech činnostech, jediné, v čem jsme byli lepší my, bylo trefování bloků. Každopádně to byl teprve první zápas a my budeme dál tvrdě pracovat. Máme týden na to, abychom se připravili a podali diametrálně odlišný výkon,“ uvedl k utkání trenér Pardubic Ladislav Štancl. Příští utkání sehrají Sokoli opět doma, tentokrát ovšem již na Dašické, v sobotu 21. září od 18. hodin. (saf)