Spanilá jízda Pardubic pokračuje. Pukla i Dukla!

15.09. 2019 20:22

PARDUBICE – Šlágr kola, na který v sobotu dopoledne Pod Vinici dorazily bezmála dvě tisícovky diváků, ovládl jasně lídr tabulky.  K výhře Pardubic výrazně přispěl Michal Kohút, který v prvním poločase poslal domácí do dvoubrankového vedení, které sice stáhl na jeden gól z penalty hostující Tetour, avšak ve druhé půli domácí Pfeiferem vedení opět navýšili. Pardubičtí fotbalisté jsou tedy ve druhé nejvyšší soutěži stále neporaženi a navíc svým pronásledovatelům odskočili v čele tabulky již na čtyři body!

FK Pardubice – FK Dukla Praha 3:1 (2:1). Branky: 20. a 28. Kohút, 47. Pfeifer – 45. Tetour z penalty. Rozhodčí: Zelinka. ŽK: 2:5. Diváků: 1760. PARDUBICE:  Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (88. Miker), Hlavatý, Solil, Pfeifer (82. Mužík) – Černý (77. Zifčák).
Pardubice vstoupily do zápasu velmi dobře. Byly aktivnější na míči, ale v úvodních minutách si větší šanci nevytvořily. Až v 18. minutě měl šanci Hlavatý, ale jeho pokus skončil na tyči. O dvě minuty později se už domácí radovali, když se umístěnou střelou prosadil Michal Kohút. Tentýž hráč dal po necelé půlhodině hry domácím dvoubrankový náskok, když si na jeho další střelu Hruška sice sáhl, ale gólu nezabránil. Do konce poločasu pak už příliš mnoho šancí ze hry k vidění nebylo. Až těsně před pauzou fauloval ve vápně pardubický Šejvl a rozhodčí ke žluté kartě „přihodil“ i penaltu. Tu bez problémů proměnil Tetour a vykřesal hostům naději - 2:1. Dukla se gólem do šatny nabila, o přestávce vystřídala a v plánu měla skóre utkání co nejdříve srovnat. Plány jim ale záhy překazil domácí Pfeifer, který se prosadil po dorážce krátce po zahájení druhého poločasu. Dukla přepnula na vyšší obrátky a v následujících minutách měla dokonce dvě velké šance na snížení. Jenže Krunertovu střelu na poslední chvíli zblokoval Šejvl a Kovalovu dělovku vyrazil Letáček. Domácí poctivě bránili před vlastní šestnáctkou a následně Dukla začala odpadat. Místo závěrečného finále se hra začala kouskovat, hosté byli v křeči a přibylo fyzických soubojů. V poslední půlhodince musel rozhodčí čtyřikrát napomínat hráče hostů žlutou kartou. Pardubice nakonec po vynikajícím výkonu zvítězily 3:1 a kdysi slavnému pražskému klubu tak přichystaly již třetí porážku v sezoně. (zr, saf)