Spanilou jízdu Pardubic odnesl Sokolov

25.08. 2019 17:54

PARDUBICE – Ani v šestém kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže nenašli fotbalisté Pardubic přemožitele. Ba naopak. V sobotu dopoledne smetli Pod Vinicí Sokolov a nadále vévodí tabulce FNL! Pro Pardubice je to navíc třetí výhra doma ze třech zápasů, což jen dokazuje jejich sílu na vlastním stadionu. Sokolov naopak nenavázal na předchozí výhru s Vlašimí a v tabulce se krčí na posledním místě.

FK Pardubice - FK Baník Sokolov 4:0 (2:0). Branky: 9. Jeřábek z penalty, 45+1. Hlavatý, 55. Čelůstka, 75. Toml.  ŽK:  2:4.  Rozhodčí:  Cihlář. Diváků: 892. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (67. Zifčák), Hlavatý, Solil, Pfeifer (76. Miker), Černý (81. Mužík).
Utkání začalo velmi zostra a už v 9. minutě měli domácí k dispozici pokutový kop. Ve vápně byl totiž stažen v hlavičkovém souboji Pavel Černý a sudí Cihlář neváhal. Míč si postavil na penaltový puntík kapitán Jeřábek a po zemi vypálil k pravé tyči, zatímco Dvořák se poroučel k té levé… Ještě do přestávky se ovšem „červenobílá mašina“ radovala podruhé. Prosek utekl po pravé straně a předložil míč před poloprázdnou branku Michalu Hlavatému, který měl jednoduchou práci a z první navýšil vedení na 2:0. Deset minut po přestávce to již bylo o tři branky! Čelůstka rozehrál přímý kop střelou z dálky, kterou hostující zeď smolně tečovala do protipohybu Dvořáka. A v zápětí mohlo být ještě veseleji, jenže další tutovkou Pardubice pohrdly. Černý běžel sám na branku, ještě předložil balon nabíhajícímu Pfeiferovi, ten ale zcela odkrytou branku sokolovského Baníku netrefil… O dvě minuty později už ale Východočeši čtvrtou trefu do sítě slavit mohli. Toml si vyměnil míč se spoluhráčem a rázem byl sám před Dvořákem, načež zakončil zkušeně k levé tyčce. Ve vzduchu pak viselo i potupné „bůro“. Pavel Černý se v úniku opět rozhodl přihrát, jenže Mikerův pokus hosté zablokovali. Pardubice to ale nakonec vůbec nemuselo mrzet, neboť po výrazném vítězství zůstávají jako jediný celek druhé ligy stále neporaženy a navíc se opět posunuly do čela tabulky. Naopak Sokolov klesl na úplné dno. Jedinou kaňkou tak zůstává nedůstojná návštěva. Necelých devět set diváků na lídra tabulky v rozběhnuté sezoně a v solidním dopoledním čase je žalostně málo. O několik set lidí víc přišlo i na páteční odpolední hokejový „pouťák“ Dynama se Zvolenem… (saf)