Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Sport a velkolepá šou. To slibuje hokejbalový šampionát

28.05. 2017 20:59

PARDUBICE - Fanoušci letošního šampionátu se mohou těšit na devadesátku utkání, která doprovodí pestrý program ve fanzóně (na snímku) a velkolepá šou uvnitř haly. Do Pardubic přijede 28 týmů z celého světa a fanoušci se tak mohou těšit například na obhájce titulu ze Slovenska, Kanadu, Finsko, USA, Indii, Švýcarsko a v neposlední řadě nebudou chybět ani exotické státy jako jsou Bermudy či Kajmanské ostrovy.


„Na světovém šampionátu se představí i ženy. Naše reprezentantky budou chtít navázat na svůj skvělý výkon z posledního mistrovství světa v Zugu, kde skončily na druhém místě,“ uvedl Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu, který je pořadatelem turnaje.

Mistrovství světa bude nabízet řadu doprovodných akcí. Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fanzóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí včetně hokejbalové střelce, zábavný program, prezentaci města, kraje a připravované Olympiády dětí a mládeže, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Celá fanzóna a Tipsport arena jsou pokryty WiFi připojením zdarma, ve stanu s občerstvením si lidé budou moci zdarma dobít telefony. „Jednotlivé dny jsou doplněny dalším zábavným programem, hlavně ty víkendové, tedy 3., 4., a 10. června. Malí fanoušci se mohou těšit na klauna Ronalda, Madagaskar postavičky a samozřejmě maskota Bendyho, tedy postavičku inspirovanou hokejbalovým míčkem,“ zve na šampionát jeho mluvčí Jan Hrabal. Pardubice jsou vyhlášeným hokejovým městem, pořadatelé věří, že hokejbal vyvolá u místních příznivců stejné nadšení. „Úzce spolupracujeme jak s hokejovým klubem, tak fanklubem Dynamo fans. Věříme, že i hokejoví fanoušci přijdou fandit našim hokejbalistům. Můj smělý odhad je pět tisíc lidí na zahajovací utkání,“ řekl člen organizačního výboru Radek Mašík. Český národní tým mužů vstoupí do mistrovství hned v první hrací den, kdy ve čtvrtek 1. června od 18.00 hodin změří síly se silným Švýcarskem. Pořadatelé chystají před začátkem tohoto utkání velkolepý ceremoniál, který uvede celý turnaj. České ženy pak svůj program odstartují v sobotu 3. června. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGQ3NzlmY