Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Stanley Cup to sice není, ale...

18.06. 2017 19:18

GRAND RAPIDS - Hokejová sezona v zámoří definitivně skončila. Po Stanley Cupu, který v NHL zvedli nad hlavu hokejisté Penguins, se z Calderovy trofeje radují hráči Grand Rapids Griffins, kteří ovládli AHL. A s nimi i Tomáš Nosek!


Právě odchovanec pardubického hokeje měl na vítězství v play-off zásadní podíl. Na výhře 4:3 v posledním utkání proti Syracuse Crunch se podílel hned třemi asistencemi. Tým sídlící v Grand Rapids v Michiganu je farmou detroitských Rudých křídel a pravidelně patří k tomu lepšímu, co AHL nabízí. Letos tým svou skvělou formu dotáhl až do vítězného konce, kdy ve finále porazil právě Crunch 4:2 na zápasy.

Svůj zatím nejproduktivnější vrchol sezony tak prožil i čtyřiadvacetiletý Nosek, který už nakoukl i do NHL, když si v dresu red Wings připsal sedmnáct startů a v uplynulém ročníku vstřelil v nejslavnější hokejové soutěži světa i premiérový gól. Nyní byl Nosek lídrem a tahounem Grand Rapids. Ve vyřazovacích bojích bodoval dvaadvacetkrát (10+12), ovládl kanadské bodování týmu a v celkovém pořadí produktivity skončil třetí a byl také druhým nejlepším střelcem. K letošnímu Calderovu poháru přispěli z českých hráčů ještě Martin Frk a Filip Hronek. Celkem se tak z této trofeje radovalo již 30 českých hokejistů.

A kdo z Čechů si ještě v minulosti na druhou nejprestižnější hokejovou trofej v Americe sáhl? Mimo jiné Vladimír Vůjtek (1993), Milan Hnilička (2000), Libor Pivko (2004), Jakub Klepiš (2006), Ondřej Pavelec (2008), Michal Neuvirth (2009, 10), Radko Gudas, Ondřej Palát (2012) či v neposlední řadě třeba Petr Mrázek (2013). JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNjE2MWI3N