Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Sýkora odpovídal, vysvětloval i mlžil, ale „grilovačku“ celkem ustál

20.10. 2019 21:04

PARDUBICE – Zhruba osm desítek příznivců Dynama se sešlo ve středu večer v Enteria aréně na diskuzním setkání s představiteli hokejového klubu. Jeho šéf Martin Sýkora, sportovní manažer Kverka a hlavní trenér Bělohlav zodpovídali dotazy rozhořčených příznivců na neutěšenou situaci, herní i výsledkovou krizi mužstva a pochopitelně také na kauzu „Rolinek“. Trojici doplnil ještě bek Kolář, coby zástupce hráčské kabiny.


Generální ředitel Sýkora nejprve shrnul úvodní část extraligy z pohledu Dynama s tím, že s dosud získanými body pochopitelně spokojenost není, ovšem vzápětí dodal že s posledními výsledky a zejména předvedenou hrou v posledních zápasech ano. „Pokud budeme takhle pokračovat, určitě se odlepíme ode dna,“ řekl. Následně pak poprvé oficiálně oznámil, že hlavní kouč Bělohlav bude pokračovat s asistenty Janeckým a Čáslavou. Přestože měl hlavní kouč právo jmenovat si svůj realizační tým sám, zůstal dosavadním asistentům věrný. „Rozhodl jsem se pokračovat se stejným realizačním týmem. Myslím si, že jsme tu měli dost vlastních problémů a budu rád, když se svým současným realizačním týmem budu pokračovat do konce sezony,” řekl Radek Bělohlav. Trenérem brankářů zůstává i Pavol Rybár.
A pak začalo přituhovat. Mikrofon si vzal jeden z nejrozlícenějších fandů a vyčetl managementu nedůstojný odchod Rolinka, navíc s tím, že Sýkora při informování o celé věci vypustil vědomou lež. Ten se bránil protiargumenty. Kverka s Bělohlavem pak řekli, že ne vše, co Rolinek říkal na Facebooku byla pravda... A tak skutečný viník stejně odhalen nebyl.
O dřívějším moderování obdobných akcí mluvčím Hrabalem si mohli nyní všichni nechat akorát tak zdát, a tak si fanoušci předávali mikrofon sami. Následná otázka se dala čekat: „Kdo přijde místo Rolinka?“ Je jasné, že kvalitní hokejisté v půlce října z nebe nespadnou, a tak si bude muset klub s největší pravděpodobností vypomoci z vlastních zdrojů, popřípadě místo zaplácne odloženými či nechtěnými druhořadými hráči, jak se to tady v posledních letech stalo v mnoha případech smutným zvykem. Tuto hypotézu nevyvrátil ani sportovní manažer: „Pracujeme na tom, ale je rozběhlá sezona... Musíme také zvážit finanční možnosti, ale určitě by měl někdo přijít,“ řekl nijak zvlášť uspokojivé věty Kverka. Alespoň trošičku to upřesnil Bělohlav, když řekl, že klub pracuje minimálně na dvou hráčích, kteří by se tady měli objevit. Tím ovšem nijak nevyvrátil předchozí věty o druhořadých hokejistech... Na přímý dotaz pak Kverka sdělil, že Ihnačák ani Schaus Pardubice neposílí.
Sýkora, Kverka i Bělohlav pak vysvětlovali i nepřístojné chování některých svých mladých hráčů. Machala si pustil pusu na špacír na sociálních sítích, Kusému se pak nelíbilo, že při zužování kádru to byl on, na kterého se ukázalo prstem, aby odešel na hostování. A tak si údajně v jedné osvěžovně ne zrovna vybíravě postěžoval... „Machala dostal pokutu 20 tisíc. Jeho chování a vlastně ani hra nebyly ideální. A tak jsme ho poslali do Jihlavy. Je mladej a blbej, život ho určitě naučí. Jeho výlevy na sociálních sítích fér nebyly. Ať je rád, že je v Jihlavě a snaží se, aby byl zpátky tady,“ řekl k další kauze Radek Bělohlav a dodal, že i Kusý byl v Třebíči na „převýchově“. „Už je zpátky a je dobrej, tudíž se ta výchovná lekce vyplatila.“
Řeč se musela, pochopitelně, stočit i k financování klubu a k chystané půjčce, kterou chce Dynamo po městu. „Ano, opravdu jsme zažádali město o provozní dotaci 15 milionů. Pokud to projde, všechno poběží, jak má,“ řekl Sýkora. Tím ale plénu nahrál na smeč: „Co se stane, pokud půjčku zastupitelé neschválí?“ „Věřím, že to projde, udělali jsme pro to maximum. Pokud ne, budeme se muset zaměřit na to, abychom sezonu mohli dohrát. Teď ale nejsem schopen říct, jaké kroky to přesně budou.“ Fanoušky však vyděsilo i to, že z následně diskuze mohli mezi řádky vyčíst, že by se nemuselo jednat o jedinou letošní půjčku. Sýkora totiž tyto spekulace nijak přesvědčivě nevyvrátil... Potěšitelné jistě není ani to, jak také zaznělo na diskuzi, že stopadesátimilionový rozpočet klubu momentálně není zcela naplněn...
Fanoušci si postěžovali i na nedostatečné informace na klubovém webu. Co je s Kindlem, není na internetových stránkách Dynama napsáno dosud. Poulíčkovu indispozici, stejně jako situaci kolem Kindla, vedení odtajnilo také až na nátlak fanoušků na tomto setkání. „Denis Kindl, který je po zranění, se zapojil do tréninku a je možné, že se objeví už v pátek jako třináctý útočník. Patrik Poulíček bude týmu chybět okolo šesti týdnů kvůli svalovému zranění,” okomentoval stav hlavní trenér. S nedostatečnou informovaností, zejména na stránkách hcdynamo.cz, je nespokojena naprostá většina fanoušků. A to je fakt, který vedení neobhájí. Skoro celý minulý týden totiž visel na stránkách, jako „nejčerstvější“ informace, rozhovor s Hovorkou. Jako hlavní tam byl tento článek od nedělního utkání v Plzni až do čtvrtečního večera... Že by se v klubu čtyři dny nic nedělo?
Ale i své světlé stránky mělo středeční diskuzní setkání. Fanoušci se například dozvěděli, že klub je v kontaktu se svým odchovancem Michelem Špačkem, který je již třetím rokem v organizaci Winnipeg Jets, ale do NHL ještě nezasáhl. „Jsme s ním v kontaktu a chceme, aby se vrátil. Letos to ale nebude a sám Špaček ještě neví, co bude příští rok. Každopádně bychom ho ale chtěli,“ nechal se slyšet Kverka. Do klubu se také pomalu vrací jedna z jeho někdejších tváří. Útočník Jan Kolář, součást někdejšího slavného pardubického útoku K-K-P, začal pro Dynamo skautovat. „Honza se jezdí dívat na hráče, na mužstva, píše nám reporty... Je to vlastně další čerstvý návrat bývalého hráče zpět domů,“ uvedl Sýkora, který pak také zareagoval na dotaz jak a jestli jsou placeni klubem Ladislav Lubina a Alois Hadamczik. Zatímco o někdejším kouči reprezentace, který dělá nyní Dynamu jakéhosi neoficiálního konzultanta, prohlásil, že na výplatní pásce pardubického klubu není, o Lubinovi už to takhle jasně říct nemohl... JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDJiMzdh