Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Tady je Lubinovo aneb Dynamo trénovalo v Krkonoších

10.02. 2019 20:05

TRUTNOV – Reprezentační přestávku využilo Dynamo na to, aby nejen nabralo další síly před rozhodujícími bitvami, ale také, aby se utužil kolektiv. I z těchto důvodů tak pardubičtí hokejisté v minulém týdnu absolvovali soustředění v Trutnově. Na něm měl hlavní trenér Ladislav Lubina téměř kompletní kádr, chyběli jen reprezentanti Perret a mladý Koffer.


„Celé soustředění bylo o tvrdé práci, dřině a nabírání fyzické kondice,“ řekl včera našemu Týdeníku Ladislav Lubina. Tréninky na trutnovském stadionu absolvovalo Dynamo každý den od pondělí do pátku. Vždy od 12 do 14 hodin, v pondělí a ve středu pak ještě o půl hodiny déle.

Bobová dráha
K utužení kolektivu však patří i určitá část zábavy. Tu pardubický lodivod ale naplánoval pouze na jediný den: „Pondělí byl jediný den, který jsme měli trochu volnější, a tak jsme místo odpolední fáze jeli do Mladých Buků na bobovou dráhu. To ale byla v podstatě jediná volnější zábava, i když pro stmelení party rovněž důležitá. Od úterý jsme pak měli již každý den několikafázové tréninky.“ Tým, který byl celý týden ubytovaný v trutnovském hotelu Patria v těsné blízkosti stadionu, měl přichystaný různorodý program. Kromě ledu nechyběla posilovna, tělocvična, box, pilates, bazén a pochopitelně ani regenerace.

Modelové utkání
Ve čtvrtek večer pak Dynamo sehrálo i tréninkové utkání proti domácímu týmu. „Jednalo se vyloženě jen o modelové utkání, do kterého jsme zapojili všechny hráče. Z důvodu alespoň nějakého rozložení sil chytal za Trutnov půlku zápasu Kacetl a druhou půlku Klouček. Přestože jsme vyhráli 9:2 nebo 8:2? (zamyslí se se smíchem), o výsledek pochopitelně nijak zvlášť nešlo. Navíc jsme šli do utkání po normálním, běžném tréninku na ledě a zápas jsme tak vlastně měli místo posilovny, která by jinak následovala, “ objasnil pardubický trenér.

Vládci hor
Ladislav Lubina polykal tréninkové dávky v Krkonoších již od mládí, kdy s hokejem ve Dvoře Králové, které je vlastně již takovým „předměstím Krakonošova“, začínal. Poté, už jako hráč Pardubic, se rovněž častokrát do Krkonoš vracel. Na začátku nového tisíciletí totiž hokejové Pardubice trávily ve Špindlerově Mlýně skoro každé soustředění, letní i zimní. „Ano, původně jsme zase chtěli jet na vojenskou zotavovnu do Bedřichova ve Špindlerově Mlýně, kam se kdysi opravdu často jezdilo, ale rozhodli jsme se pozdě a nebylo tam už volno. V této souvislosti jsme chtěli trénovat ve Vrchlabí, ale ani tam nebyl volný led, a tak jsme nakonec zakotvili v Trutnově,“ dal Lubina nepřímo najevo svůj vztah ke Krkonoším. A pokud bychom s trochou nadsázky parafrázovali název domovské oblasti vládce těchto hor z populárního Večerníčku, skvěl by se v Krkonoších nápis: „Tady je Lubinovo“. Tedy alespoň po dobu krkonošského soustředění. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMjJkMDZh