Také Lubinovi tečou nervy, v půlce zápasu se Zlínem musel na tribunu

13.01. 2019 19:45

ARDUBICE – Ani další zápasy Dynama nevybředly ze šedivého podprůměru. Ve středu hokejisté Pardubic prohráli ve Vítkovicích, v pátek padli na svém ledě s předposledním Chomutovem, byť až po penaltách a včera schytali bůro ve Zlíně. Přestože se výsledky zatím nedostavily a hra je víceméně stále stejná, stále více o sobě dávají vědět mladíci. Tedy alespoň v pátečním utkání: dvaadvacetiletý Voženílek po svém nedávném příchodu z Litoměřic bodoval ve dvou utkáních po sobě, samostatné nájezdy 21letého Denise Kusého jsou skoro již pověstné, což předvedl naposledy v pátek proti Pirátům, ve stejném utkání oslavil premiérovým gólem v extralize svoje dvacáté narozeniny Ondřej Machala a sedmnáctiletý junior Koffer má od trenéra Lubiny stále větší důvěru. A tudy by možná mohla vést cesta, která je na tribunách ČSOB Pojišťovna arény slyšet zápas co zápas – zastavit kolikrát až zoufalé a již dopředu k nezdaru odsouzené nákupy rádobyposil a dát prostor vlastní líhni.

Předehrávka 40. kola: HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 0:20 Olesz, 10:46 Lev (Roman, Schleiss), 33:25 Květoň (Kucsera, Tybor), 49:38 Stránský (Gregorc) – 4:24 Marosz (Hrabal, Voženílek). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kis, RampírVyloučení:  4:4.  Využití: 1:0. Diváků: 3607. Střely na branku: 25:23 (10:7, 2:7, 13:9). Vhazování: 26:29. PARDUBICE: Kacetl (33:25 Hamerlík) – Budík, Eklund, Holland, Mikuš, Trončinský, Hrabal – Hovorka, Ihnačák, Machala – Mandát, Poulíček, Kusý – Sýkora, Marosz, Voženílek – Koffer, Dušek, Perret.
Dynamo si zápas zkomplikovalo v podstatě samo, když si již ve dvacáté vteřině dalo nešťastnou vlastní branku… „Obdržet gól ve dvacáté sekundě je voda na mlýn soupeře a rána do hlavy pro nás. Přesto si myslím, že ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a možná jsme byli o chloupek lepší...,“ nechal se po utkání slyšet trenér Ladislav Lubina.
34. kolo: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 2:27 Perret (Eklund), 48:42 Machala (Voženílek, Ihnačák) – 14:30 Raška (Klhůfek), 35:35 Jank (Růžička, Flemming), rozhodující samostatný nájezd Růžička.Rozhodčí: Kika (ČR), Nikolic (Rak.) – Brejcha, Jelínek (oba ČR). Vyloučení: 8:6, navíc Tomica 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváků: 6465. Střely na branku:21:28 (4:9, 10:9, 4:4 – 2:2).  Vhazování: 35:24. PARDUBICE: Hamerlík (od třetí série Klouček) – Eklund, Budík, Mikuš, Holland, Hrabal, Schaus – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček, Kusý – Koffer, Dušek, Perret. První kanadské body za nahrávky si připsali nové akvizice Eklund a Ihnačák. Ovšem stejně, jako návrat někdejší hvězdy Pardubic Nicholase Schause, další bod Daniela Voženílka, premiérový gól oslavence Machaly (v den zápasu měl dvacáté narozeniny) a skvěle zmáknutá penalty Denise Kusého, to k vítězství nevedlo. K výčtu výborných výkonů mladíků musíme zmínit i mladičkého juniora Koffera, který rovněž bezesporu úroveň týmu pozvedl. Nezbývá než doufat, že mladé pušky vydrží a budou to ony, kdo potáhnou Dynamo za záchranou!
35. kolo: HC Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 5:1 (3:0, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 6:24 Šlahař (Fryšara), 14:49 Valenta (Lakatoš), 16:11 Fořt (Ondráček), 30:05 Anděl (Fryšara, Řezníček), 31:15 Kubiš (Freibergs) – 23:35 Ihnačák (Mikuš). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kis, klouček. Vyloučení: 4:7, navíc Holland 5 minut, 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání, hráčská lavice Dynama osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváků: 5316. Střely na branku: 23:19 (7:2, 13:8, 3:9). Vhazování: 36:29. PARDUBICE: Hamerlík (16:11 Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Budík, Cardwell, Děrvuk – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček, Kusý – Koffer, Dušek, Perret.
Když brankář Hamerlík opouštěl v sedmnácté minutě po sedmi střelách domácích brankoviště s třemi inkasovanými góly na kontě a s úspěšností zásahů 57,1%!, bylo v podstatě o osudu utkání rozhodnuto. Zoufalost a zmar pak v polovině utkání jakoby charakterizoval trenér Lubina – neudržel nervy na uzdě, řekl rozhodčím, co si myslí a byl vykázán ze střídačky... (saf)