Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Tenisový Rieter Open ovládl Rakušan Novak

Vítěz letošního turnaje Rieter Open v Pardubicích Dennis Novak (třetí zleva).
23.07. 2017 17:43

PARDUBICE - Vítězem letošního ročníku Rieter Open Pardubice se stal rakouský reprezentant a černý kůň celého turnaje Dennis Novak (407. na žebříčku ATP), který ve finále zdolal Slováka Alexe Molčána (515. ATP) po setech 7:6, 6:3 a „ukrojil“ si tak 3600 amerických dolarů z celkové dotace 25 tisíc dolarů.


Kvůli nepřízni počasí muselo být sice finálové klání přesunuto do haly, ale i tak si diváci přišli na své. Zaplněná hala na dvorcích LTC Pardubice sledovala pohledné utkání plné razantních výměn. Oba hráči se velmi rychle adaptovali na jiné podmínky a předvedli vynikající výkon. Turnajová pětka Novak i nenasazený Molčan se do finále probojovali z velice zajímavých semifinálových utkání. Za jednu z ozdob turnaje by se dal označit zápas Molčana s Kopřivou. V utkání krásných a dlouhých výměn od základní čáry kraloval nakonec slovenský hráč, který zvítězil po setech 7:5 6:4. Ve druhém utkání se utkal Rakušan Dennis Novak a Francouz Fabien Reboul. Po nervózním začátku převzal otěže zápasu do svých rukou rakouský tenista a zvítězil poměrně hladce po setech 6:3 6:3. Ve finále čtyřhry byla úspěšnější česká dvojice Vít Kopřiva a Jaroslav Pospíšil, kteří zdolali bratry Sabanovovi 4:6, 6:1, 10:2!

Kromě již zmíněných tenistů mohli návštěvníci na kurtech pod zámkem sledovat i umění dalších hráčů. Kromě stálice české tenisové špičky Jana Mertla se pardubického Rieter Open 2017 zúčastnili například i vítěz Davis Cupu Ivo Minář, české naděje Petr Nouza a Lukáš Vejvara, loňský finalista Peter Torebko či v neposlední řadě třeba někdejší finalista wimbledonské juniorky Marcin Gawron.
Další prestižní tenisový turnaj přivítají Pardubice v týdnu od 5. srpna, kdy se pod zámkem odehraje již 90. ročník Pardubické juniorky! JAN ŠAFÁŘ

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGI5YT