Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Těžká prověrka s ambiciozními Kazachy

Do posledního utkání na tureckém soustředění vyměnili živaničtí fotbalisté svoji tradiční oranžovou za zelenou. Foto: JAROSLAV MACH
23.02. 2018 12:28

ANTALIA (Turecko) - Ve třetím přípravném duelu živanických fotbalistů u Středozemního moře prohráli „oranžoví“ s FK Kyzyl-Zhar 1:5, když ale sehráli s nováčkem nejvyšší soutěže vcelku dobrý první poločas, ale ve druhé polovině utkání měli zřetelně navrch Kazaši, jejichž kádr oplývá řadou zahraničních akvizic.


FK KAZYL -ZHAR PETROPAVLOVSK - TJ SOKOL ŽIVANICE 5:1 (2:1). Branky: 14. Šota 1:0, 22. Ferčák 1:1, 28. Mandy - 2:1, 47. Stupič 3:1, 73. Savčenko 4:1, 86. Stupič 5:1. Sestava Živanice - 1. poločas: Vašíček - Buriánek, Zdeňka, Ferčák, Novotný - Herzán - Kakrda, Gorol, Polák - Hundák , Petrus. 2. poločas: Vašíček - Trupl (65. Zdeňka), Motyčka, Ferčák, Staněk - Herzán - D. Pánek, Gorol, Polák (65. Kakrda) - Petrus (65. Bukač), Ujec. Na podmáčen trávníku se Živanice dostávaly do kombinace výrazněji než v předchozích zápasech, ale soupeř byl velice důrazný a kombinačně zdatný a v osobních soubojích patřičně agresívní. Ujal se vedení gólem v 10. minutě, kdy skóroval Gruzínec Šula, ale živanický tým ve 22. minutě po centru Hundáka skóre srovnal, když zblízka Ferčák Živaničtí bojovali jako lvi, ale ve 28. minutě po centru hlavou se prosadil Nigerijec Mandy (201 cm) a favorit znovu vedl. O chvíli později se pokusil o lob T. Kakrda, ale branku přestřelil. Ve 34. minutě se Živaničtí prezentovali pěknou akcí, do vápna zacentroval míč Polák a Kakrda jej usměrnil do náručí kazašského gólmana. Pět minut před přestávkou nastřelil Stupič tyč Vašíčkovy branky, ale po trestném kopu Gorola se vyznamenal bravurním zákrokem gólman Zarikov, který dobře umístěný míč vytlačil na tyč…
Hra živanického týmu proti silnému soupeři měla progresívní parametry, ale ve 47. minutě centrovaný míč usměrnil Štupič (Bosna a Hercegovina) do živanické sítě a stav byl 3:1 a to ještě na brankové čáře hasil požár Ferčák. V 73. minutě ale Savčenko zvýšil na 4:1 a Živaničtí usilovali další gólovou trefu. Velkou příležitost měl v 77. minutě Bukač, který unikl kazašské obraně, ale trefil jen tyč. Když pak Gorol nevyužil trestný kop, brankový účet zápasu uzavřel svým třetím gólem v zápase opět střelecky disponovaný Stupič.
Zápas řídila trojice běloruských rozhodčích a připustila řadu agresívních soubojů, které Živaničtí museli přežít, ač některé hodně bolely a zdály se být i za hranou. V pátek Živanice uzavřou turecké soustředění a v sobotu zamíří zpět do České republiky. Do divizní soutěže vstoupí 10. března doma s Trutnovem, generálkou by měl být sobotní duel s Červeným Kostelcem (3. března), místo a čas zápasu bude upřesněn. (jma)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNzM2MTA3Zj