Tipsport arénu nerozjásali ani sledge hokejisté

12.03. 2017 20:30

PARDUBICE – Přestože se pardubický hokejový fanoušek chystá na boje o záchranu, přeci jen se Ttipsport aréna dočkala i slavnostnějšího momentu. V sobotu totiž ve velké hale nastoupili ke svému prvnímu finálovému utkání sledge hokejisté. Pardubičtí Mustangové přivítali Zlín, ale domácí prostředí a ani zhruba tři stovky diváků jim však štěstí nepřinesly. V sérii hrané na dvě vítězná utkání tak prohrávají 0:1.

SHK Mustangové AUTO IN – SHK LAPP Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0). Branky a nahrávky: 29. Kubeš (Štěpják) – 10. Šafránek (Palát), 20. Šafránek (Palát), 25. Šafránek (Stodůlka). Rozhodčí: Mariánus - Špulák, Voltner. Vyloučení: 2:2. Střely na branku: 12:20. Vyhraná vhazování: 18:25. Diváci: 270. PARDUBICE: Boček – Motyčka, Štěpják, Hýbner, Kvoch, Kubeš Jiří, Michalec, Horníček, Kubeš Pavel, Buhr Votěch, Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský, Ledvinka, Buhr Richard. Stav finálové série 0:1.

Již úvodní vteřiny jakoby předznamenaly, kterým směrem se bude zápas ubírat. Ihned po buly totiž ujela hostující dvojice, která naštěstí pro domácí svůj brejk gólem nezakončila. Toho se však Zlín dočkal v 10. minutě, když domácí obrana nechala před svoji brankou bez povšimnutí Šafránka – 0:1. Za stejného stavu se pak šlo poprvé do kabin. Druhé dějství však žádné herní změny nepřineslo a byli to opět hosté, kteří dvěma brankami navýšili skóre již na 0:3. Snížit mohl vzápětí Kubeš, ale recept na brankáře Matouška nenašel. Následně pak selhal v gólové šanci i Hering. Tlak Mustangů ale přeci jen nakonec brankou skončil. Minutu před koncem druhé třetiny se prosadil Pavel Kubeš. Ve třetí třetině se již skóre neměnilo, a tak si hosté odvezli do Zlína povzbudivé vítězství, které mohou přetavit v mistrovský titul hned o tomto víkendu. Na zlínském ledě se hraje odveta v sobotu, případný rozhodující duel by se hrál o den později rovněž na ledě SHK LAPP Zlín. (saf)