Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Titul pro pardubický badminton, Fuchsová má zlato ze čtyřhry

Michaela Fuchsová (vpravo) s Alžbětou Bášovou. Foto: oddíl
17.02. 2016 10:37

KARVINÁ - Na vrchol české badmintonové sezony (MČR 2016) bude mít krásné vzpomínky pardubická hráčka Michaela Fuchsová. Ta získala v šestnácti letech svůj první mistrovský titul mezi dospělými, když společně s Alžbětou Bášovou triumfovaly ve čtyřhře žen.


Dvouhry na severu Moravy ovládli favorité. Devátý mistrovský titul získal Petr Koukal a poosmé neměla konkurenci Kristína Gavnholt. Ve čtyřhře žen letos kralovali Východočešky. Šestnáctiletá Fuchsová totiž nastoupila s o šest let starší Alžbětou Bášovou, jejímž klubem je sice pražský Meteor, ale pochází z Hradce Králové. Jedná se zároveň o zlomový okamžik pro oddíl TJ Sokol Polabiny Pardubice, jehož zástupkyně poprvé vyhrála na českém šampionátu dospělých. 

Jaká byla jejich cesta ke zlatým medailím? V prvním kole Fuchsová s Bášovou vyřadily dvojici z Dobrušky, potom si poradily se Švabíkovou a s Tomalovou. Následovala náročná bitva proti nejvýše nasazenému páru Kurzová, Zychová. Tu Východočešky zvládly až ve třetí rozhodující sadě, kterou vyhrály 21:19. Ve finále badmintonistky přehrály Kolářovou s Lajdovou ve dvou setech. Bášová si z Karviné odvezla hned dva tituly, když se s Jakubem Bitmanem radovala i ve smíšené čtyřhře.

Výsledky - 1. kolo: Bášová, Fuchsová - Hofmanová, Křížková (TJ Sokol Dobruška) 21:19, 21:9. Čtvrtfinále: Bášová, Fuchsová - Švabíková, Tomalová (TJ Sokol Klimkovice) 21:14, 21:15. Semifinále: Bášová, Fuchsová - Kurzová, Zychová (TJ Astra ZM Praha) 21:18, 16:21, 21:19. Finále: Bášová, Fuchsová - Kolářová, Lajdová (TJ Sokol Doubravka, TJ Astra ZM Praha) 21:17, 21:9. (tra) 

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNTdkYTg3ND