Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Trenér druholigového půlmistra Krejčí: Paradoxně nám prospěly odchody

01.12. 2019 18:35

PARDUBICE – Kdo by to byl v létě před zahájením druhé nejvyšší fotbalové soutěže čekal, že se pardubický FK bude po podzimní části vyhřívat na čelním místě tabulky FNL. Odchod dvou stěžejních opor Fouska (Brno) a Petráně (Karviná) spíš nahrával tomu, že se budou Pardubice pohybovat ve středu druholigového pelotonu. Opak však je pravdou, vhodně doplněný tým, jehož mohly paradoxně posílit a semknout i oba zmíněné odchody, za to vzal hned od samého začátku.


V šestnácti dosavadních zápasech prohrála Krejčího parta pouze třikrát a poté ztratila body už jen za dvě remízy. Pětatřicet bodů tedy nyní pardubický klub drží na výsluní, kde se pyšní primáty nejen za největší počet vítězství, ale také za jednoznačně nejméně inkasovaných gólů. A to i přesto, že jeden z největších Krejčího klenotů – gólman Letáček, po zranění posledních pět zápasů nechytal.
Do hry se během podzimu dostalo 21 hráčů, přičemž nejvíce minut odehráli Prosek, Jeřábek, Šejvl, Toml a Čelůstka – (1440), což znamená, že tato pětice nechyběla v žádném ze šestnácti zápasů ani minutu! Další v pořadí pak jsou Černý (1350 minut), Hlavatý (1315), Solil (1255), Kohút (1224), Letáček (892), Zifčák (785), Pfeifer (626), Šmíd (549), Sokol (277), Mužík (168), Miker (166), Huf (29), Lee (25), Kovář (22), Čihák (13) a Kepl (5).
Bezesporu k největším tahounům týmu patří jeho kapitán Jan Jeřábek. Nejen, že je „železným mužem“ v počtu odehraných minut, ale zároveň z pozice beka i elitním střelcem. Během odehraných šestnácti zápasů zatížil v únoru šestatřicetiletý Jeřábek konta soupeřových gólmanů sedmi brankami, což je v jeho případě přímo nevídané!
A jak na odehraný podzim nahlíží strůjce pardubického zázraku trenér Jiří Krejčí? „Poslední utkání jsme sice prohráli se silnou Zbrojovkou, ale s celým podzimem, kdy s námi nikdo moc nepočítal, můžeme být spokojení. Pochvalu si zaslouží nejen hráči a realizační tým, ale i celá řada dalších lidí okolo našeho klubu. Pochopitelně včetně našich fanoušků, kteří nás podporovali a byli po celý podzim naším dvanáctým hráčem! Navíc se sešlo víc faktorů, které si v průběhu podzimu sedly. Paradoxně nám prospěly i odchody, protože přišli další hráči, kteří dali týmu nový impuls,“ uvedl trenér Krejčí a zároveň naznačil, jak by to mělo vypadat dál: „Během týdne, deseti dnů, bychom měli vědět, kdo nám v kádru z hráčů, kteří zde byli na hostování, zůstane. Pak bude jasno v tom, s jakým kádrem vstoupíme začátkem ledna do přípravy, podle toho budeme reagovat a pracovat na tom, abychom případně někoho dalšího přivedli. Ale u hráčů je zájem tady zůstat, hovořil jsem o tom například s Pavlem Zifčákem, nebo Michalem Hlavatým. Otázkou je, zda zůstane Michal Kohút, který hrál výborně a Slovácko si ho možná bude chtít stáhnout a vyzkoušet,“ dodal brzy pětapadesátiletý kouč. JAN ŠAFÁŘ

 

Podzimní góly FK Pardubice:

Jeřábek 7

Kohút 5

Čelůstka, Hlavatý, Černý 3

Solil 2

Toml, Prosek, Zifčák, Pfeifer, Miker 1

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMjZjNz