Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

V areálu Velké pardubické vhodil buly ten nejpovolanější

Slavnostní buly vhodil fenomenální žokej Josef Váňa. Foto: MILAN KŘIČEK
16.12. 2018 19:26

Večerní venkovní zápas na osvětleném hřišti, připomínající americkou Winter Classic, dal zavzpomínat na hokejové hvězdy méně či více vzdálené minulosti. Úvodní buly hodil ten, který k tomuto areálu patří, s prominutím, víc, než samotní hokejisté – osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa! Z ledu ho po tomto slavnostním aktu doprovodili Stanislav Procházka a Jan Czerlinski. Domácí svatyni hájila ikona pardubického brankoviště a byl to právě Libor Barta, který přivedl svoji družinu na led a poté svými zákroky držel veterány Dynama nad vodou. Jasnou jedničkou byl ovšem Evžen Musil ml. Přestože nedávno oslavil šedesátku a zdárně se popral se zákeřnou nemocí, zahrál skvěle a připsal si dvě gólové asistence! Jako by se vrátil o třicet let zpět. Chyběly už jen kotrmelce, salta a rozvášněná Jižní tribuna, která ho v osmdesátých letech bezmezně milovala…


PARDUBICE – Zhruba dvě stě diváků se v sobotu vpodvečer sešlo na dostihovém závodišti, kde se od 17 hodin konalo v rámci zahájení Zimního sportovního parku hokejové utkání „veteránů“ Pardubic a České republiky.
Pardubice – Česká republika 4:8 (0:3, 2:2, 2:3). Branky a nahrávky: 16:30 Úlehla (Musil), 28:22 Tvrdík (Musil, P. Vršanský), 40:25 Czerlinski (Procházka), 41:47 Procházka (Velínský) – 4:49 Vostřák (Alinč), 4:53 Mrázek (Zelenka, V. Král), 5:58 V. Král (Mrázek), 21:37 Vostřák (Alinč, Řezníček), 29:58 Mrázek (V. Král, Košatka), 36:16 Ptáček (K. Kadlec, Řezníček), 41:32 Mrázek (Turek, V. Král), 44:08 V. Král (Turek). Veteráni Pardubic: Barta (29:58 Salfický) – P. Vršanský, Rychlík, Mocek, Srnka – Czerlinski, Tvrdík, T. Píša, Musil, Andrejs, Procházka, Velínský, Úlehla. Trenéři: František Semonský, Otakar Janecký a Horymír Sekera. Veteráni ČR: Salfický (29:58 Kučera) – Nedvěd, Maškarinec, Řezníček, Ptáček, Košatka, Látal – Kucharčík, Alinč, Krásný, Turek, V. Král, Mrázek, Zelenka, Vostřák, K. Kadlec. Trenéři: Jan Havel a Milan Nový. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTRhYTJ