V novém roce je Beksa stoprocentní

12.01. 2020 18:46

PARDUBICE – První dva zápasy v novém roce mají za sebou pardubičtí basketbalisté. Nejprve se ve středu úspěšně představili v Ústí, aby pak v sobotu před domácím publikem na Dašické výhru zopakovali. V obou utkáních se po návratu z marodky střelecky opět zaskvěl Tomáš Vyoral!

17. kolo: Sluneta Ústí n. L. - BK JIP Pardubice 67:73 (18:11, 15:25, 11:21, 23:16). Body Pardubic: Vyoral 26, Pavlovič 17 (+10 d.), Švrdlík 9 (+9 d.), Kohout 6, Půlpán 6, Nečas 4 (+8 d.), Škranc 3, Slanina 2. Nejvíc bodů Ústí: Houška 16. Do sestavy Pardubic se vrátil uzdravený Tomáš Vyoral, naopak kvůli nemoci scházeli Svoboda s Potočkem. Na začátku Beksa jen velmi obtížně chytala optimální útočný rytmus, o čemž nejlépe svědčilo pouhých 11 nastřílených bodů v první čtvrtině. Ve druhé části hry jich ale přidala 25 a ve třetí 21, přičemž navíc přidala na obranné polovině hřiště, díky čemuž pak tyto dvě čtvrtiny ovládla v součtu 46:26 a právě v tomto úseku udělala rozhodující krok k vítězství. „Vyhrát venku je vždycky dobré a i když to nebylo hezké utkání, vítězství se počítá. Bereme ho, protože nám dodá sebevědomí hrát lépe a vyhrávat také na venkovních hřištích,“ řekl trenér Pardubic Ken Scalabroni.
18. kolo: BK JIP Pardubice – USK Praha 91:81 (19:20, 25:22, 21:19, 26:20). Body Pardubic: Vyoral 27, Švrdlík 17 (+10 d.), Pavlovič 16 (+9 d.), Půlpán 15 (+7 as.), Škranc 7, Kohout 5, Slanina 4. Nejvíce bodů USK: Appleby 17. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Svoboda, (Potoček, Výcha, Svojanovský). Zatímco první vzájemné měření sil v Praze nabídlo dohromady jen 121 bodů (58:63), v sobotu si jedenáct stovek fanoušků užilo mnohem ofenzivnější podívanou s celkem 172 body! O deset více jich nastřádala Beksa, ovšem na dvanáctou ligovou výhru (a třetí v řadě za sebou) se pořádně nadřela. Na svoji stranu zlomila Beksa definitivně zápas až v závěrečné tříminutovce, kdy především díky Vyoralovi zvýraznila rozdíl ze čtyř na konečných deset bodů. (saf)