V Opavě prohra o dvacet bodů…

10.11. 2019 19:18

OPAVA - Vítěznou šňůru pardubických basketbalistů v sobotu velice rázně ukončila Opava, která si k jednoznačnému triumfu hodně pomohla výtečnou střelbou z dálky, když nasázela celkem 14 trojek! Po osmi zápasech patří Pardubicím v tabulce nejvyšší basketbalové soutěže pátá příčka.

8. kolo: BK Opava - BK JIP Pardubice 85:65 (21:15, 25:12, 24:21, 15:17). Body Pardubic: Vyoral 14, Švrdlík 13, Slanina 9, Půlpán 9, Pavlovič 7, Svoboda 6, Nečas 3 (+4 as.), Kohout 2, Škranc 2. Nejlepší střelec Opavy: Gniadek 19. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, (Výcha).
Beksa vedla pouze jednou, a to v polovině 4. minuty 5:6. V dalším průběhu prvního poločasu však Slezané nasázeli osm trojek (!) a v jeho závěru navýšili rozdíl až na 19 bodů, čímž definitivně ukázali Pardubicím záda. „Myslím, že otázka nezní, který tým byl dnes večer lepší - byla to Opava,“ uznal po utkání pardubický trenér Ken Scalabroni zcela jednoznačnou dominanci hostitelů. „V první čtvrtině jsme nehráli dobře v útoku a v druhé to pokračovalo, naopak domácí dělali naší obraně problémy kombinací pick-and-roll, měli dobrý pohyb míče. Vyhráli zaslouženě,“ dodal kouč Beksy. Další zápasy 8. kola: Ostrava – Brno 99:89, Kolín – Ústí nad Labem 90:93, Svitavy – USK Praha 78:70, Děčín – Hradec 98:70, Olomoucko – Nymburk 70:106. Příště: Pardubice – Svitavy (ST 17.30 – Dašická). (bkpardubice, saf)