V oslabení, přesto vítězně

26.01. 2020 19:24

PARDUBICE - Navzdory citelnému oslabení Beksa zvládla důležité sobotní domácí utkání s posíleným Kolínem a do tabulky Kooperativa NBL zapsala své třinácté vítězství.

21. kolo: BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 94:82 (26:26, 22:20, 20:17, 26:19). Body Pardubic: Škranc 25 (+6 as.), Vyoral 21 (+11 as.), Švrdlík 14, Kohout 12, Slanina 7, Svoboda 6, Svojanovský 5, Nečas 4 (+8 as.). Nejvíc bodů Kolína: Igrutinovič 16. PARDUBICE: Vyoral, Slanina, Nečas, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svojanovský, Svoboda, Tkadlec, (Výcha). Ofenzivně vedený zápas, v němž se domácí museli obejít bez zraněného perimetrového dua Půlpán - Pavlovič, rozhodla Beksa zlepšenými obrannými momenty ve druhém poločase. Důležitá pasáž přitom nastala až mezi 34. a 40. minutou: tento úsek Pardubice ovládly poměrem 17:7 a zvýraznily rozdíl z pěti až na maximálních 15 bodů, díky čemuž pak hrály kontrolovanou koncovku„V obraně určitě máme věci, které se dají zlepšovat, ale dařilo se nám v ofenzivní fázi, a když jsme potřebovali, v kritických momentech jsme lépe zvládali i obranu. To rozhodlo,“ zhodnotil duel pardubický kouč Ken Scalabroni. Další výsledky: Svitavy – Opava 90:70, USK – Děčín 96:78, Ústí – Nymburk 77:100, Hradec – Ostrava 92:72, Olomoucko – Brno 84:69. Příště: Děčín – Pardubice (ST 17.30). (zr, saf)