Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

V Pardubicích si s Welschem zahraje i Toni Kukoč, spoluhráč Jordana a Pipenna

Jiří Welsch patří k nejlepším basketbalistům české a československé historie. Foto: INTERNET
24.02. 2019 19:22

PARDUBICE – Přestože již palubovky opustili a svými koši již diváky ze sedadel nezvedají, přeci jen si to ještě jednou zopakují. Rozlučkový souboj naplánovali bývalí elitní basketbalisté Jiří Welsch a Luboš Bartoň do haly nejen hokeji, ale i basketbalu zaslíbené – do pardubické ČSOB Pojišťovna arény.


V sobotu 22. června se od 16 hodin uskuteční „Poslední souboj“, ve kterém proti sobě nastoupí týmy jedné z největších ikon pardubického basketbalu Jiřího Welsche a někdejšího reprezentanta Luboše Bartoně. První ještě do nedávna držel hlavní české rekordy v NBA, druhý dveře nejslavnější ligy světa jen těsně neotevřel, zato se ale může pyšnit euroligovým titulem. Jiří Welsch a Luboš Bartoň jsou zkrátka synonymem pro český basketbal z přelomu a začátku nového tisíciletí. Myšlenka na tento zápas vznikla přímo na České basketbalové federaci. Hráče pak oslovil přímo šéf pardubického basketbalu Pavel Stara, který bude součástí celého organizačního týmu. Oba hráči na nápad bez váhání kývli. Jiří Welsch před nedávnem absolvoval podobnou akci, ze které bude čerpat. Byl hostem Bostjana Nachbara na jeho loučení se s kariérou: „To mi pomohlo při rozhodování. Navíc jsme se tam nechali trochu inspirovat v pojetí zápasu. Byl to Bostjan Nachbar versus Sani Bečirović. Rozhodli jsme se zkusit něco podobného i tady. Slovinsko je basketbalově přeci jen trochu jinde než Česká republika. Myslím ale, že můžeme udělat a uděláme stejně kvalitní šou jaká se povedla tam.“
České hvězdy samozřejmě na palubovce nebudou samy. Oba hráči už v minulých týdnech oprášili i několik starších kontaktů, aby poskládali co nejlepší týmy. Fanoušci se tedy mohou těšit, že pokud všechno klapne, uvidí v Pardubicích takové basketbalové persony, které zde ještě nebyly. Euroliga a NBA je pro ně standard. „Bylo to docela rychlé. Snažil jsem se to pojmout spíš tak, aby to byli hráči, se kterými jsem hrál a jejichž jméno má zvuk, ale hlavně abych s nimi měl osobní vztah. To se zatím docela daří,“ je se zpětnou vazbou od bývalých spoluhráčů prozatím spokojený Welsch. „Jména hvězd let minulých s bohatými zkušenostmi z Euroligy i NBA budeme postupně odtajňovat na webu a sociálních sítích,“ uvádí se na stránkách českého basketbalu. V kuloárech se spekuluje o hvězdách jako jsou Toni Kukoč, Paul Pierce či Steve Nash, s nimiž se Welsch potkal v zámoří, nebo Juan Carlos Navarro, Ricky Rubio či Jaka Lakovič, které zase zná Bartoň z doby, kdy v roce 2010 vyhrál s Barcelonou euroligový titul. Zejména Chorvat Kukoč by mohl být pro fanoušky tahákem. 208 centimetrů vysoký pivot či křídlo byl jedním z prvních Evropanů, kteří se výrazněji prosadili do NBA. V týmu Chicago Bulls získal tři prsteny za vítězství v NBA, kde válčil po boku takových veličin jako Michael Jordan, Scottie Pippen či v neposlední řadě třeba Denis Rodman. Chybět však pochopitelně nebudou ani nejlepší čeští basketbalisté současnosti. Organizátoři přichystali speciální akci pro „early birds“ či chcete-li, pro „ranní ptáčata“. Kdo se už nyní rozhodne, že si nenechá ujít loučení dvou králů českého basketbalu, má možnost si v předprodeji zakoupit vstupenky za 300 nebo 200 Kč. Od 1. května až do konání zápasu pak bude cena o devadesát korun vyšší. Vstupenky jsou v prodeji na webu či facebookovém profilu České basketbalové federace. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNWEzM