Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

V sobotu startuje 93. Pardubická juniorka. S cenami za 700 tisíc!

02.08. 2020 20:16

PARDUBICE – V sobotu 8. srpna odstartuje na antukových kurtech pod zámkem již 93. ročník populární Pardubické juniorky. Dorostenecké mistrovství republiky nadějných tenistů pak vyvrcholí v pátek 14. srpna finálovými zápasy jednotlivců.


K minulému týdnu bylo do turnaje předběžně přihlášeno 75 chlapců a 78 dívek, mezi kterými se bude o prestižní triumf ucházet i pětice tenistů z Pardubic. V chlapecké kategorii se o úspěch poperou Vojtěch Veigert (ročník narození 2003) z domácího LTC Pardubice a jeho oddílový kolega David Papoušek (*2003). Pardubický dívčí tenis pak budou reprezentovat Ráchel Heřmanová (*2003) rovněž z LTC, její týmová spoluhráčka Natálie Davidová (*2003) a Barbora Jelínková (*2004) z TK Pernštýn 1897.
Loňský ročník ovládli Jonáš Forejtek a Linda Fruhvirtová. Čtyřhru chlapců pak vyhráli Daniel Siniakov a Jaroslav Šmédek, čtyřhru dívek Adéla Moravcová a Dominika Šalková. Do finále 92. ročníku podle předpokladů postoupil nejvýše nasazený Jonáš Forejtek (*2001, tehdy 5. hráč žebříčku ITF). Druhým finalistou se stal Martin Krumich (2002, tehdy 85. hráč žebříčku ITF). Zatímco Forejtek cestou do finále více než se soupeři bojoval se svou motivací, tak Krumich se hodně nadřel. Především tříhodinová semifinálová bitva s Paulsonem vzala Krumichovi hodně sil. Ve finále měl jasnou převahu Forejtek a zaslouženě vyhrál. Krumich pak hned po finále prohlásil, že v Pardubicích jsou tak zajímavé odměny, že přijede i příští rok. A zatím skutečně figuruje mezi přihlášenými. Do finále dívek se loni probojovala čtrnáctiletá Linda Fruhvirtová (2005, tehdy ITF 22), která se cestou turnajem stále zlepšovala a její výkony vygradovaly ve finále. Druhá finalistka Kristýna Lavičková (2002, tehdy ITF 50) podávala celý turnaj solidní výkony, bohužel pro ní ve finále narazila na rozjetou Lindu Fruhvirtovou. Kromě pomalejšího začátku hrála Fruhvirtová výborně, razantně a navíc bez chyb.
Také letos čekají v Pardubicích na medailisty zajímavé odměny. Těmi zásadními budou opět divoké karty: Vítězka Pardubické juniorky 2020 ve dvouhře získá divokou kartu do hlavní soutěže MACHA LAKE OPEN 2021, který se bude konat v květnu 2021. Vítěz chlapecké kategorie ve dvouhře pak získá divokou kartu do hlavní soutěže ATP challengeru mužů PROSPERITA OPEN 2021, který se bude konat na přelomu dubna a května příštího roku,“ uvedl mluvčí Juniorky Lukáš Březina. Pro medailisty dvouher a čtyřher jsou pak připraveny i další ceny, tentokrát v celkové hodnotě 700 tisíc korun! Nejlepší mladí tenisté republiky pro tento rok se tak mohou těšit například na výrobky firmy Apple jako například MacBook Air, iPAD, iPhone 11 a 8, iWatch Series 5 či AirPods. Chybět však nebude pochopitelně ani pohár Merry Crystals, sluchátka Beats či v neposlední řadě třeba kávovar Nespresso. Stejně jako loni pak na účastníky čeká dovednostní soutěž „čára“. Ta si již loni při své premiéře získala obrovskou popularitu. „V loňském roce vítězný Jiří Barnat získal sluchátka Apple Airpods. Letošní vítěz získá sluchátka Apple AirPods 2, ale to není všechno. Vloni poraženému finalistovi zbyly oči pro pláč, letos určitě plakat nebude – dostane reproduktor BOSE SoundLink B1 Color Speaker. Bude se ale také bojovat o třetí místo, protože pro třetího pořadatelé připravili přenosný reproduktor JBL GO 2,“ upřesnil Lukáš Březina. (pardubickajuniorka, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDNkZT