Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

V sobotu startuje Na Špici populární Sportovní park

04.08. 2019 18:53

PARDUBICE - Sportuje celá rodina – taková je vize srpnové akce, která již od této soboty rozhýbe na plných devět dnů celé město. Cílem je ukázat dětem, rodinám a seniorům, že sport je skvělý způsob, jak trávit volný čas. Oblíbený park Na Špici a jeho nejbližší okolí se promění v jedno velké sportovní centrum a na stálých a variabilních sportovištích se opět představí desítky pardubických klubů prezentující nejrůznější druhy sportů.


Pro sportovní kluby je to ideální příležitost aktivně prezentovat svoji činnost a pozvat děti na náborové dny či dny otevřených dveří. Děti, kterým je park převážně určen, tak samy zjistí, jaký sport je jim šitý na míru. Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud neměli možnost si je „osahat" blíže. Nabídka sportů je velmi pestrá, z důvodu velkého zájmu klubů se rozšíří případně některá stanoviště i na pardubický zámek, nové atrakce se objeví i na vodě. Kromě sportovních zážitků si mohou děti odnést také diplomy a medaile, které získají za určitý počet splněných stanovišť.
V parku však dostane prostor také věda - Univerzita Pardubice opět obohatí program sportovního parku speciálním populárně- naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT. Po celou dobu trvání projektu se zde budou střídat a návštěvníkům věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů – chemie, dopravy, elektrotechniky a robotiky. Přitažlivé pro návštěvníky budou i ukázky z oblasti snahy o ulehčení života hendikepovaným. Program Sportovního parku Pardubice 2019 proběhne v devíti srpnových dnech 10. - 18. srpna od 9 do 18 hodin v Parku Na Špici a přilehlých lokalitách. Program jsme připravovali ve spolupráci se sportovními kluby, které k nám vyšlou své zástupce, aby ukázali především dětem krásu jednotlivých sportů a ideálně je nadchli k pravidelnému pohybu. To je základní myšlenka naší akce, která se nemění,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.
Stejně jako v minulých letech si díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Karta není časově omezená a je tedy možné přijít sportovat kdykoliv po celou dobu konání parku. „Každý rok také chystáme pro návštěvníky novinku v programu. Letos jsme do něj zařadili přednáškový stan. Chceme, aby rodiče dětí měli možnost poslechnout si rady sportovních či výživových odborníků, jak správně vést dítě k pohybu nebo zdravé stravě. V rámci letošní připomínky třiceti let svobodného, demokratického státu jsme navázali spolupráci také s organizací Post Bellum, která dokumentuje příběhy, na něž by další generace rozhodně neměly zapomenout. I na jejich přednášky se tedy můžete těšit,“ láká na novinku Pavel Stara.
Týdenní akce bude rovněž obohacena o řadu kulturních zážitků. První sportovní víkend nabídne kromě sportu také Festival vůní, chutí a řemesel – festival plný Ameriky, druhý víkend pak zážitky plné Ameriky s názvem Friends Fest. Návštěvníci se v době konání Sportovního parku mohou těšit na projížďku ulicemi města s názvem Pardubice na bruslích a na dva masové běhy – Gladiator City Run a Barvám neutečeš. V nabídce je rovněž kvalifikační dostih na Velkou Pardubickou na závodišti, autogramiády a exhibice. A aby sportu nebylo málo, ve stejném časovém období se pak v Pardubicích hraje populární tenisová Juniorka či hokejový Memoriál Zbyňka Kusého. „Věříme, že i letos přiláká Sportovní park Pardubice do našeho krásného města návštěvníky ze všech koutů regionu, především pak rodiny s dětmi. Naším hlavním cílem je strávit společně krásné srpnové dny sportovně,“ dodal druhý z manažerů sportovního projektu Petr Mazánek. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYzA3OGZmO