Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

V sobotu startuje Pardubická juniorka. Je jí 91 let!

05.08. 2018 20:51

PARDUBICE – O víkendu startuje již 91. ročník Pardubické juniorky. Kvůli urovnání kolizních termínů by měl být tento prestižní turnaj tentokrát „nabušen“ opravdu nejlepšími tenisovými juniory republiky. A na koho by se tedy mohli fanoušci od 11. srpna těšit?


Letos budou naposledy startovat v Pardubicích hráči ročníku 2000, patří sem Ondřej Štyler, Tomáš Macháč či Evžen Holiš. „Zajímaví jsou však i hráči ročníku 2001: Jonáš Forejtek s Andrew Paulsonem vyhráli juniorský Davis Cup, mistrovství světa družstev do 16 let, dále tu máme Jiřího Lehečku či mosteckého Jana Plevu. Ale i ročník 2002 má co nabídnout, v čele s Daliborem Svrčinou, třetím členem zlatého juniorského Davis Cupu, by mohli solidního výsledku dosáhnout i Jaroslav Šmédek, Martin Krumich, Vítek Horák či Kristián Kubík,“ uvedl mluvčí Pardubické juniorky Lukáš Březina a zmínil také kvality dívek: „V kategorii dívek v ročníku 2000 je jedničkou Karolína Beránková. Výkonnostně však nejvíce za poslední roky vyrostla Aneta Kladivová, která se prioritně zaměřuje na turnaje žen, ale u Juniorky by mohla udělat výjimku a přijet si pro titul. Nesmíme však zapomenout ani na štvanické Radku Bužkovou a Anetu Laboutkovou,“ dodal Březina. Loňskými vítězi jsou Marek Dubský a Johana Marková. Na seznamu přihlášených jsou momentálně tři domácí reprezentanti – Vojtěch Veigert (LTC Pardubice), Ráchel Heřmanová (LTC Pardubice), Zuzana Kmínková ( TK Pernštýn 1897 Pardubice). (saf)

Ceny pro medailisty za 600 tisíc korun!

Pro letošní rok byl navýšen celkový objem financí na ceny, a to na velmi pěkných 600 tisíc korun! Vítěz dvouhry dostane ceny v přibližné hodnotě 110 tisíc. Medailisté se mohou těšit například na Apple iPhone X, MacBook Air, Apple iWatch Series 3, sluchátka Beats Solo3 Wireless, hodinky Festina, kávovar Nespresso a další... 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyY2U4ZGE2Z