Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Surzyn

04.10. 2020 21:07

na Slovácku poprvé slavili výhru i venku. Remízový zápas, jehož hrdinou byl gólman Boháč, nakonec skončil na šťastnou výhrou, když smrtící gól zaznamenal v nastavení Michal Surzyn. Vprvoligové tabulce mají Pardubičtí luxusních deset bodů.

FC Slovácko – FK Pardubice 0:1 (0:0). Branka: 90. (+4) Surzyn. ČK: 1:0 (69. Kalabiška). ŽK: 2:1 (Petržela, Hofmann - Surzyn). Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Dobrovolný. Diváků: 1980. SLOVÁCKO: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Kohút (74. Daníček) - Petržela (85. Kliment), Sadílek (46. Hellebrand), Navrátil - Cicilia. PARDUBICE: Boháč - Prosek, Toml, Šejvl, Surzyn - Cadu (67. Ewerton), Solil, Hlavatý (89. Čihák), Pfeifer (82. Petráň) - Černý (67. Sláma)..
Již v 9. minutě se Cadu prezentoval přízemní střelou těsně vedle a poté Pardubičtí zpřesnili kombinaci, rychle posouvali míč. Slovácko působilo v ofenzívě bezradně. Po půl hodině hryale zvýšilo důraz v osobních soubojích a vytvořilo si několik slibných střeleckých situací (Kadlec, Cicilia a Hofmann), ale pardubický celek v závěru první půle podržel výbornými zákroky brankář Boháč. Po přestávce se domácí snažili udržet tlak na pardubickou branku, Kohút dokonce vysunul Navrátila, který sice obešel i Boháče, ale z úhlu nestihl zakončit. V 67. minutě přišlápl Kalabiška kotník Hlavatého, viděl žlutou kartu, ale zasáhl videorozhodčí. Žlutou kartu následně sudí Hocek zrušil a vytáhl červenou kartu… I v oslabení ale domácí byli aktivnější. V 78. Petržela uvolnit v šestnátce Hellebranta, ale největší šanci Slovácka navrátilci ze Slavie však bravůrně zmařil Boháč. Zápas spěl do bezbrankové remízy. Ale ve čtvrté minutě nastavení poslední akce zápasu patřila hostím. Po výměně míče Surzyna se Slámou se do palebného postavení ve vápně dostal právě Surzsyn míč vypálil pod břevno a pro domácí to byla smrtící trefa. „Promarnili jsme 35 minut první půle, chyběla nám agresivita, nesbírali jsme odražené míče. Pak jsme se sice zlepšili, ale do toho přišel nesmyslný faul Kalabišky. I v deseti jsme měli tlak, ale v závěru jsme neplnili taktické věci a doplatili na to…,“ sdělil po utkání trenér Slovácka Martin Svědík. Pardubický kouč Jiří Krejčí: „Vyhráli jsme se štěstím. Závěrečné minuty jsme silně prožívali, přesilovka nám nepomohla. Už jsme se smiřovali s tím, že budeme brát bod, ale nakonec z toho byla nečekaná výhra.“ (jma)