Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vicemistři Evropy uhráli v Živanicích plichtu

Hrdinové z londýnského finále ME 1996 se sešli v pátek na živanickém trávníku, aby zde sehráli benefiční utkání s domácím týmem. Foto: MILAN KŘIČEK
05.06. 2016 16:48

ŽIVANICE – K benefičnímu utkání na podporu těžce nemocné dívenky se v pátek odpoledne sjela do Živanic fotbalová smetánka. Proti místnímu Sokolu se postavili vicemistři Evropy z roku 1996 doplněni o některé další bývalé reprezentanty.


Fotbalový fanoušek mohl zaplesat, jelikož prakticky na jednom místě mohl vidět hned tři někdejší reprezentační trenéry, bývalého šéfa českého fotbalu, vítěze Ligy mistrů, vítěze Poháru UEFA, vítěze Evropské ligy či hráče, kteří prošli Manchesterem, Benfikou, Fiorentinou, Atlétikem, Liverpoolem nebo třeba Dortmundem. Na živanický pažit totiž vyběhli Maier, Látal, Suchopárek, Hašek, Nezmar, Poborský, Kuka, Kubík, Bejbl, Straka, Berger, Šmicer, Rada a Ujfaluši. Domácí fotbalisté, hrající divizi, se však zvučných jmen nezalekli a ve druhém poločasu navýšili skóre dokonce již na 3:1. První branku „Týmu 1996“ vstřelil Jan Nezmar, aby poté dvoubrankové manko dohnali Pavel Kuka a velice agilní Ivan Hašek. Přestože se u většiny někdejších hvězd vytratila rychlost a trochu pozměnila i postava, ze svého umění nezapomněli nic. Kuka s Bergrem by mohli z fleku hrát snad ještě dnes… A právě někdejší Slávista a hvězda Kaiserslauternu Kuka vyzval před utkáním diváky ke shovívavosti: „Jsme rádi, že jste se na nás přišli podívat, ovšem pamatujte na to, že najmladším z nás už bude padesát...“ (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGZhMjJjZ