Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vida, a pak, že to nejde. Dynamo nařezalo Olomouci

20.01. 2019 19:11

PARDUBICE – Šest branek do sítě soupeře dalo Dynamo naposledy v pátek 26. října loňského roku Hradci. Od té doby pak „šestky“ spíše inkasovalo. Až do včerejška! Po sedmi prohrách Pardubice zabraly a odnesla to Olomouc. Už páteční výkon proti Třinci ale naznačil, že by to mohlo jít. Nebýt nepochopitelných výpadků ve třetí třetině, sehrálo by Dynamo s lídrem soutěže vyrovnanou partii. Snad se to nezakřikne, ale Lubinův model by mohl začít konečně fungovat. Alespoň včerejší utkání naznačilo, že Dynamo hokej nezapomnělo.


36. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 0:1, 1:3). Branky a nahrávky: 17:51 Rolinek (Hovorka), 49:14 Cardwell (Machala, Poulíček) – 16:57 Roth (M. Doudera, Marcinko), 24:46 Polanský (Růžička, Roth), 43:04 M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 50:27 Marcinko (Hrňa, Růžička), 50:39 Cienciala (Svačina, Dravecký). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Hynek, Polák. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1Diváků: 6533. Střely na branku: 24:30 (13:6, 6:11, 5:13). Vhazování: 39:25. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Cardwell, Mikuš, Schaus, Holland, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Poulíček, Voženílek – Horký, Mandát, Machač – Koffer, Dušek, Perret. Ještě před utkáním se Dynamo zbavilo dalšího beka. Josef Hrabal přestal mít v kádru místo, a tak po vzájemné dohodě svoje angažmá v Pardubicích ukončil. Nově získaný švédský obránce Mathias Porseland však zatím, údajně ze zdravotních důvodů, do hry nezasáhl. Současné složení obrany, včetně Porselanda, by podle slov trenéra Lubiny mělo být nyní konečné a konkurenceschopné (podrobnosti píšeme na jiném místě této stránky). „Hráli jsme se silným a kvalitním soupeřem. Minimálně půl zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. To, co se stalo ve třetí třetině, snad ani nebudu komentovat. Takto si představuji bojovnost mužstva a jsem přesvědčený, že když budeme podobně přistupovat ke všem utkáním, tak se nemáme čeho bát,“ řekl k utkání pardubický trenér Ladislav Lubina.
37. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 6:2 (1:0, 2:1, 3:1). Branky a nahrávky: 6:40 Ihnačák (Mandát, Eklund), 24:25 Cardwell (Poulíček, Děrvuk), 37:48 Hovorka (Marosz, Rolinek), 42:11 Hovorka (Ihnačák, Marosz), 42:34 Perret (Hovorka), 50:45 Horký (Perret) – 29:23 J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský), 49:27 Jergl (Knotek). Rozhodčí: Kubičík, M. Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváků: 5614. Střely na branku: 29:26 (8:9, 8:10, 13:7). Vhazování: 22:26. PARDUBICE: Klouček – Eklund, Budík, Mikuš, Schaus, Děrvuk, Cardwell, Porseland – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Poulíček – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Dušek, Machač.
S Kloučkem v brance vybojovalo Dynamo první domácí výhru od začátku října loňského roku. Po dlouhé době tak předvedli pardubičtí hokejisté svým fanouškům hru plnou nápadů, bojovnosti, šikovnosti a hlavně krásných gólů. Střelecky se blýskl dvougólový Hovorka, který navrch přidal ještě asistenci, dva body si připsali i Perret, Ihnačák a Marosz. Velmi dobře si opět vedli i mladíci Machala s Kofferem a Kloučkem, který držel hosty na uzdě. Nebýt navíc mnohdy až trestuhodných chyb rozhodčích, mohlo být skóre ve prospěch Pardubic daleko vyšší. Příkladem za všechny budiž v samém závěru učebnicový faul na domácího hráče, po němž nemělo následovat nic jiného, než trestné střílení. Místo penalty za faul na Machalu v samostatném úniku však přišlo „jen“ vyloučení... „Hráči plnili to, co jsme si řekli a pokračovali v solidním výkonu, který jsme předvedli první dvě třetiny proti Třinci. Doufám, že hráči budou i nadále věřit tomu, co děláme, že jejich sebevědomí půjde nahoru a že nezůstaneme na dlouhou dobu jen u jednoho vítězství,” řekl k utkání trenér Lubina. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyY2U1Mjc1Y