Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vinařský půlmaraton opět v ulicích Pardubic

07.04. 2019 20:50

PARDUBICE – V sobotu se v ulicích města koná koná již tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, který se zároveň běží jako mistrovství ČR mužů a žen v této disciplíně.


Populární mítink má opět několik disciplín, přičemž tou nejprestižnější je pochopitelně hlavní závod na více než dvacet jedna kilometrů, který startuje ve 13 hodin ze Smetanova náměstí. Loni jej jako první zdolal Keňan Matheka Benard Muinde v čase 01:05:25 hod.
Dále jsou na programu tyto závody: Jako úplně první začíná Lidový běh Vaňka Vaňhy. Ten startuje v 9.40 hodin ze Smetanova náměstí a trasa dlouhá 1700 metrů dovede účastníky na Pernštýnské náměstí, kde je cíl. Jako každý rok zde budou o finanční poukázku bojovat základní školy. Pět z nich, s největším počtem účastníků, získá poukázky v hodnotě pět tisíc korun na sportovní vybavení. Přesně o půl jedenácté, rovněž na Smetanově náměstí, zahájí ČP Handbike v půlmaratonu. Trať dlouhá 21,0975 km končí na Pernštýnském náměstí. Závod koloběžců odstartuje opět z tradičního místa u divadla v 10.40 hodin a po více než jedenadvaceti kilometrech dorazí „koloběžkáři“ na Pernštýnské náměstí. KIEKERT desítka pak startuje v pravé poledne rovněž ze Smetanova náměstí a po deseti kilometrech závodníci doběhnou do cíle na Pernštýnském náměstí. V hlavním závodě absolvují běžci dva okruhy těmito místy: 1. okruh: Smetanovo náměstí, ul. Jáhnova, Bubeníkova, Sakařova, Bezdíčkova, Husova, Mezi Mosty, Labská, U Stadionu, Hradecká, Studentská, Kunětická, Hradecká směr St. Hradiště po odbočku Fáblovka za benzinkou kde je otočka, Hradecká, Masarykovo náměstí, třída Míru, nám. Republiky, Smetanovo nám. 2. okruh: Smetanovo náměstí, ul. Jáhnova, Bubeníkova, Sakařova, Bezdíčkova, Husova, Mezi Mosty, Labská, U Stadionu, Hradecká, Studentská, Kunětická, Hradecká směr St. Hradiště po odbočku Fáblovka za benzinkou kde je otočka, Hradecká, Masarykovo náměstí, třída Míru, Pernštýnské náměstí. Na oficiálně změřené trati je značen každý kilometr. Samozřejmostí sobotního mítinku je i doprovodný program. Živou hudbu, vystoupení mažoretek či kreslíře a baviče pro děti Jana Lušovského bude možné po celý den vidět a slyšet na Pernštýnském náměstí, na třídě Míru či u divadla. Na kruhovém objezdu U Josefa pak bude živá hudba, stánek s vínem a tradiční bubeníci na podporu závodníků. Jako každý rok, tak i letos, přinese vinařský půlmaraton omezení dopravy. Částečně uzavřeny budou mimo jiné Stavařov a polabinská Cihelna. Od 10.30 do 16 hodin budou v obou směrech zcela neprůjezdné ulice Studentská, Kunětická a část Hradecké (od Fáblovky po křižovatku s Poděbradskou). Hradecká ulice od ČSOB Pojišťovna arény až po křižovatku s Poděbradská bude kompletně svedena pouze do jedné poloviny silnice. Stejně jako loni pak nebude možné v uvedené době vjíždět ani vyjíždět vozidly na Stavařov a na polabinské sídliště Sever (Cihelna). (saf)

 

Program:

9.20 - Slavnostní zahájení u Východočeského divadla

9.40 - Start Lidového běhu Vaňka Vaňhy

10.15 - Vyhlášení osmi nejpočetnějších škol - tribuna Pernštýnské náměstí

10.30 - Start Pohárového závodu handbike

10.40 - Start Pohárového závodu koloběžek

12.00 - Start KIEKERT desítky

12.15 – Vyhlášení handbike - před tribunou na Pernštýnském náměstí

12.40 - Vyhlášení koloběžek - tribuna Pernštýnské náměstí

13.00 - Start Pardubického vinařského půlmaratonu (MČR)

13.15 - Vyhlášení KIEKERT desítky - tribuna Pernštýnské náměstí

14.40 - Vyhlášení výsledků MČR

15.25 - Vyhlášení Pardubického vinařského půlmaratonu

 

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGU1MGYxNG