Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vít Zavřel: Hampla čeká za Gerrardem ještě dlouhá cesta

29.09. 2019 20:59

PARDUBICE/GLASGOW – V minulém vydání Týdeníku Pernštejn jsme přinesli informaci o přestupu nadějného šestnáctiletého fotbalisty FK Pardubice Kryštofa Hampla do skotského velkoklubu Glasgow Rangers. V klubu, jehož A tým trénuje anglická fotbalová ikona Steven Gerrard, již Hampl stačil sehrát několik utkání za akademický tým Rangers U18. Na to, jak je tento transfer nadějného hráče vnímán ze strany vedení pardubického klubu, jsme se zeptali sportovního manažera FK Pardubice Víta Zavřela:


Kdy jste se dozvěděli, že Hampl opustí Pardubice?
„Dozvěděl jsem se to v pátek 30. záři v době, kdy jsem cestoval na zápas do Vítkovic. Nebylo to pro nás jednoduché, protože v pondělí byl poslední den, kdy bylo možné řešit mezinárodní přestupy a Kryštof musel ještě stihnout druhý den v sobotu absolvovat zdravotní testy, takže tento transfer jsme řešili až po sobotních zdravotních testech v Glasgowě.“

Je to pro váš klub výhodný transfer?
„Na to se mi těžce odpovídá, naše filozofie je, že chceme, aby naši hráči odcházeli v době, kdy výkonnostně přerostou náš klub, tedy v době, kdy jim nemáme již více co nabídnout. A to nebyl tento případ. Respektujeme úroveň akademie klubu Glasgow Rangers a vzhledem k tomu, že rodiče a agent si tento transfer velmi přáli, tak jsme šli cestou dohody. Nemohu nikdy říci, že to byl pro náš klub výhodný přestup, protože nevím, kam a za jakých podmínek by býval Kryštof přestupoval do jiného klubu například za pět let.“

Můžete prozradit eventuální finanční částku, která od Rangers přišla či přijde?
„Přestupová částka je podobná částce, kterou určuje tabulková cena Mezinárodní federace fotbalových asociacích (FIFA) v této kategorii.“

Sešli jste se již s vedením Glasgow Rangers?
„Nebylo zatím časově možné se potkat, vše se odehrálo přes víkend formou komunikace po mailu, navíc minulý víkend hrálo Glasgow Rangers velké derby s Celticem, takže opravdu zatím nebyl časový prostor na toto setkání.“

Vyplývají pro Pardubice z tohoto transferu i nějaké další výhody?
„Nevyplývají, ale je to pro nás opět dobrá reklama, že umíme vychovat fotbalové talenty.“

Jistě bylo s Hamplem v budoucnu počítáno pro A tým Pardubic - je to citelná ztráta?
„Kryštof je talentovaný hráč, ale je ještě mladý na to, abych mohl říci, že je to stoprocentně na profesionální kariéru. Čas ukáže, budeme mu držet palce.“

Má podle Vás Hampl šanci zahrát si pod vedením trenéra Gerrarda za A-tým Rangers?
„Přál bych mu to, ale ta cesta je ještě velmi dlouhá, prvně je potřeba, aby se naučil dobře jazyk a drželo mu zdraví.“ JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGEyND