Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vítězové, mistři světa i jezdci GP aneb V neděli se jede Zlatá přilba

Plochodrážní motocykl, na kterém se pojede nedělní Zlatá přilba, je momentálně vystaven v Paláci Pardubice. Foto: JAN ŠAFÁŘ
29.09. 2019 21:09

PARDUBICE – Již tuto neděli se na plochodrážním stadionu ve Svítkově pojede tradiční závod o Zlatou přilbu. Populární mítink letos na svém dortu sfoukne již jedenasedmdesátou svíčku. Pořadatelům se opět podařilo do Pardubic přilákat zvučná jména plochodrážního světa a diváci tak opět uvidí v akci někdejší vítěze Přilby, mistry světa i současné jezdce seriálu GP.


Jak jsme již v minulém vydání avizovali, nyní již můžeme potvrdit: na startu by neměla chybět jména superhvězd jako Doyle (obhájce loňského vítězství), bratři Holderové (všichni Austrálie) a v jednání je navíc ještě jejich krajan Max Fricke. Účast však potvrdili i Pavlic (Chorvatsko), Lasse Bjerre (Dánsko), Aarnio (Finsko), Chris Harris (Velká Británie), Dilger, Härtel, Fienhage, (všichni Německo),Magosi (Maďarsko), Paco Castagna, Milanese (oba Itálie), Dudek (Polsko), Chugunov, Kulakov (oba Rusko), Ivačič, Žagar (oba Slovinsko), Vaculík (Slovensko), Aspgren (Švédsko) a Češi Milík, Štichauer, Holub, Kvěch, Simota a Smetana. Na startu by se však mohli z českých jezdců objevit i náhradníci Petrák s Gavendou či Josef Franc, o němž se stále jedná. Ve hře pak stále jsou a na poslední chvíli by mohli kontrakt podepsat kromě již zmíněných France a Frickeho ještě Hans Andersen, Lebeděvs, Wölbert, Covatti a Lindbäck.
Jako tradičně se v neděli začne slavnostním nástupem deset minut před polednem a o půl hodiny později odstartují první jízdy vylučovacích skupin. Čtvrtfinálové jízdy by měly zahájit ve 14 hodin a první semifinálová jízda odstartuje v 15.35. Malé finále je na programu v 16.15 a finále závodu o Lejhancův zlatý klenot má oficiální start v 16.20 hodin. Po této jízdě pak bude bezprostředně následovat slavnostní ceremoniál.
Součástí motoristického víkendu je pak samozřejmě také páteční finále MS jednotlivců do 21 let se začátkem v 19.05 a sobotní 45. Zlatá stuha juniorů (start 14.05) včetně Jawa Cupu. Finále MS juniorů pojedou z českých závodníků Mikel a Šilhán, na start Zlaté stuhy se postaví Chlupáč, Kvěch, Mikel a Macek a do Jawa Cupu by měli zasáhnout Jeníček, Hlačina, Kuchař a Vaníček. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMzFmYjA1Nz