Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Vítězství v prvním díle kvalifikačního seriálu na „Velkou“ si připsal Hegnus

26.05. 2019 20:36

PARDUBICE - Květnovou kvalifikací odstartoval v sobotu tuzemský kvalifikační seriál 129. Velké pardubické steeplechase. Na její start se mimo jiné postavila nejúspěšnější trojice loňského ročníku Velké pardubické a právě ta byla v cíli nejvíc vidět.


O vítězství se poprali Tzigane du Berlais a Hegnus, který kvalifikaci nakonec ovládl. Proti loňské „Velké“ si tak oba pořadí v cíli obrátili – tentokrát zvítězili Hegnus s Markem Stromským před Tzigane du Berlais s Janem Faltejskem. Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má splněno osm koní, tři z nich ale na přihláškách doposud nefigurují. Dodatečný termín přihlášek je v září. Květnová kvalifikace se v Pardubicích běhá už od roku 1983 – nejprve jako Steeplechase Lancastera, nyní už více než čtvrt století jako Velká cena města Pardubice. V letošním ročníku do ní odstartovalo méně početné, zato velmi kvalitní pole koní. „Kontroloval jsem situaci. Věděl jsem, že dneska je to Tziganova půda a že na nás bude útočit. Ale asi to na něj dneska bylo kratší, Velká je o něčem jiném. Myslím, že pro diváka úplně super, když si to tady rozdali dva koně ve Velké i v kvalifikaci. A bylo jedno, kdo vyhraje a kdo bude druhý,“ komentoval dostih vítězný žokej Marek Stromský. Trenér reprezentanta stáje Ševců Radek Holčák už před dostihem naznačoval, proč pro Hegnuse zvolili hned první kvalifikaci. Podle jeho slov chtějí Hegnusovi udělat pohodovou sezonu a nechtějí riskovat nutnost kvalifikace v letním horku. Původně totiž měl jít Hegnus až do červnové kvalifikace.
Druhý nejvýznamnější dostih dne - Cena Služeb města Pardubice, steeplechase cross country II. kategorie na 3300 metrů ovládl desetiletý Starbuck s žokejem Marcelem Novákem. V úvodním dostihu přes proutěné překážky na 3200 metrů, v Ceně vítězů Velké pardubické, lehce zvítězila čtyřletá Slivka s žokejem Josefem Bartošem. Stejně přesvědčivě se ukázala v následující Ceně mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open sedmiletá Alegoria s amatérem Františkem Plškem mladším. Převahu ukázal i vítěz Ceny podporované Univerzitou Pardubice East River vedený žokejem Janem Kratochvílem. V Ceně podporované Destinační společností Východní Čechy zvítězila jedna z favoritek dostihu Merella v žokejem Markem Stromským. Pátý dostih dne, Cenu za podpory společnosti Yventech s.r.o., po boji opanovali Ronaldo King a žokej Lukáš Matuský. V Ceně za podpory PREMIN zvítězil String s Petrem Tůmou a Cenu Arnošta z Pardubic podporovanou Dopravním podnikem města Pardubice vybojoval Amadeon s žokejem Sertashem Ferhanovem. (kan, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNWJhNjl