Východočeské derby mistři ovládli. Na Letohrad ale nestačili

Hokejbalové derby mezi dvěma nesmiřitelnými východočeskými rivaly viděla v sobotu večer našlapaná polabinská aréna. Foto: JAN ŠAFÁŘ
02.10. 2016 21:54

PARDUBICE – Před plnými tribunami se v sobotu v Polabinách odehrálo extraligové východočeské derby dvou nesmiřitelných rivalů.

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Hradec Králové 1988 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky: Bílý, Krejčí, Förstl, Urban.

Domácí začali velmi dobře, ihned v úvodu si vytvořili územní převahu a po první třetině šli do kabin s dvougólovým náskokem. „Hradec jsme přehrávali prakticky po celé utkání. Hosté sice občas šance měli, ale ne takové, které by nějak výrazněji ohrozili náš tlak. Naopak, my jsme mohli vedení ještě navýšit, ale naše další šance zůstaly nevyužity. Trošičku z rytmu jsme vypadli na začátku třetí třetiny a to jsme také hned dostali gól. Naštěstí jsme čtvrtým gólem naše vítězství pojistili,“ nechal se slyšet trenér domácího týmu Jiří Mašík. Ten navíc ocenil skvělou diváckou kulisu.

O tom, že po hodech bývá půst, se extraligoví šampioni přesvědčili hned následující den, kdy zajížděli do Letohradu.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 5:2 (2:0, 0:2, 3:0). Branky Pardubic: Filip, Kubeš.
Letohrad si chtěl na mistrovi evidentně zchladit žáhu, a tak už po první třetině vedl o dvě branky. „V kabině jsme si některé věci museli vyříkat. To pomohlo a druhou třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. A to se odrazilo i na skóre,“ řekl Týdeníku Pernštejn trenér hostí Jiří Mašík. Vše ale nakonec bylo jinak. Zlom v utkání odstartoval šťastný gól domácích, kterým se dostali opět do vedení, aby pak pojistku přidali při hře pět na tři. A v jakém složení Pardubice víkendová dvojutkání odehrály? Stárek (v neděli Smejkal), Vlasák, Kosina, Filip, Krejčí, Mokříž, Novotný (v neděli Ryba) – Förstl, Bílý, Gabriel, Česák, Kubeš, Březina, Skřivánek, Urban, Merta, Urbanec, kasal, Staněk.

Dalšími zápasy pokračovala i druhá nejvyšší hokejbalová soutěž. Svítkovské Hvězdy doma přivítaly Třemošnou a přeloučští Jestřábi Poličku.

HC Jestřábi Přelouč – SK Kometa Polička 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branka: Komůrka. Chtěli jsme prolomit střeleckou smůlu, která se nás v poslední době drží. Polička ale byla jasně lepší, nakonec můžeme být rádi za tento, ještě poměrně milosrdný, výsledek,“ uvedl brankář Jestřábů Petr Brykner.

Svítkov Stars – TJ Tatran Třemošná 4:2 (0:1, 0:1, 4:0). Branky: Hrnčíř, Srpek, Pelikán, Weishaupt. Domácí sice od začátku kontrolovali zápas, ale trápili se s neproměňováním šancí. „Do třetí třetiny jsme stáhli sestavu na dvě lajny a vlítli jsme na ně, jako uragán. Za dvě a půl minuty jsme výsledek otočili,“ uvedl trenér svítkovských Hvězd Petr Kopečný. (saf)