Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Východočeské derby se sladkou příchutí vítězství

23.09. 2018 17:25

PARDUBICE – Šlágr nejvyšší hokejbalové soutěže si včera dopoledne nenechaly ujít ani televizní kamery, a tak fanoušci po celé zemi měli možnost vidět jedno z největších republikových derby: Pardubice – Hradec Králové. Vítěz pak bere i pomyslnou korunu krále východních Čech. A v tomto případě to byly Pardubice!


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Hradec Králové 1988 4:2 (2:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 4. Březina (Krejčí), 4. Š. Moravec, 23. Česák (Březina), 44. Česák (Březina) – 25. Černý (Bacovský, Klust), 35. Král (Bacovský, Černý). Rozhodčí: Záhora, Laczko. PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Filip, Krejčí, Novotný, A. Bucek, Mašík, Turyna, Deml – Březina, Vlasák, Česák, Emmer, Förstl, Š. Moravec, Urbanec, Zajíček, L. Moravec, Strouhal, J. Bucek, Langr.
„Začali jsme velice dobře a první třetinu kluci odehráli podle mých představ. Jen škoda, že z poměru střel 11:3 jsme nevytěžili více gólů… Za stavu tři nula ve druhé třetině jsme se ale trochu uspokojili a polevili. A toho Hradec využil – přidal, zlepšil hru a nakonec snížil až na rozdíl jediné branky. Definitivní tečku jsme pak udělali až při power-play, kdy Česák vítězství pečetil do prázdné branky. Výhra je ovšem zcela zasloužená,“ řekl našemu Týdeníku trenér Autosklářů Jiří Mašík, který si zároveň pochvaloval atmosféru. „Bylo to vynikající. Opravdu to bylo derby se vším všudy, i s tou diváckou kulisou. Přišlo hodně lidí a stále se fandilo, příznivci Hradce si dokonce přivezli i buben…,“ dodal spokojený trenér. (saf)

 

Jestřábi bodovali v Brně. Padli až v prodloužení

BRNO – V dalším hracím dnu druhé nejvyšší hokejbalové soutěže se přeloučští Jestřábi včera představili v Brně.
HBK Bulldogs Brno – HC Jestřábi Přelouč 2:1 p. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0). Branka Přelouče: Vlk. „Oproti minulému týdnu jsme se herně zlepšili, ovšem neproměňovali jsme šance a také přesilovku 5 na 3 a to nás stálo lepší výsledek. V prodloužení jsme dostali po chybě gól, a tak si domů vezeme pouze jeden bod. I přesto jsem spokojen,“ řekl našemu Týdeníku trenér Jestřábů Roman Štefanský. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMzBjO