Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Výhru režíroval Bílý, v brance čaroval dorostenec

22.10. 2017 20:24

PARDUBICE – Polabinští Autoskláři se v sobotu odpoledne představili ve své aréně a po čtyřech porážkách opět naplno bodovali, když porazili Letohrad. Ve druhé nejvyšší soutěži hrály Svítkov i Přelouč doma.


CROSSDOCK Extraliga: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — SK Hokejbal Letohrad 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Branky Pardubic: Förstl 2, Zajíček, Česák. Střely na branku 24:18. Vyloučení 3:7. Využití přesilovek 2:0. Diváků: 92. Rozhodčí: Horský, Vokurka. PARDUBICE: Foršt – Mašík, Novotný, Filip, Krejčí, Kosina, Turyna, A. Bucek – Förstl, Bílý, Urbanec, Česák, Vlasák, Turčáni, Zajíček, Staněk, Moravec, Kunc, J. Bucek.

Do sestavy se po delší době vrátily dvě někdejší hvězdy domácích – útočník Bílý a obránce Filip. Při zranění gólmanů si navíc poprvé mezi dospělými v extralize stoupl do branky šestnáctiletý Pavel Foršt. A jelo se na vítězství… „Strašně důležitá výhra, hlavně, když jsme před tím čtyřikrát prohráli. Rozhodně nás to ale nesmí nijak uspokojit,“ ví trenér Pardubic Jiří Mašík. „Hodně nám pomohli Bílý s Filipem, hra dostala malinko jiný řád a toto oživení bylo znát zejména v přesilovkách. Oba navíc na dva góly přihráli. Honza Bílý nám zatím jen vypomohl, stále je pro něj prioritní florbalový Sokol. Největší absolutorium ovšem zaslouží gólman mladšího dorostu Pavel Foršt. Máme zraněné oba naše gólmany, a tak musel poprvé v kariéře nastoupit on. A podal doslova fantastický výkon!,“ vysekl poklonu svému svěřenci trenér Jiří Mašík.

1. liga: HC Jestřábi Přelouč - HBC Tygři Mladá Boleslav 3:4 s.n. (1:1, 1:2, 1:0). Branky: Moravec 2, Hejhal. „Bylo to utkání, které jsme měli bez debat vyhrát. Měli jsme sice převahu, ale spíše jen takovou platonickou, nedokázali jsme využít naše šance. Bod z tohoto utkání je málo...,“ řekl našemu týdeníku brankář Jestřábů Petr Brykner.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 6:3 (3:0, 0:2, 3:1). Branky Svítkova: V. Novotný a Černý po 2, Hrnčíř, Šimůnek . (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTZhYj