Vyoral jako Michael Jordan: rekordních 43 bodů!

17.11. 2019 20:02

PARDUBICE - Hned dva zápasy odehráli pardubičtí basketbalisté v uplynulém týdnu. Nejprve ve středu porazili na své palubovce Svitavy, aby pak v sobotu vítězství zopakovali, navíc se vstřelenou „stovkou“ a galapředstavením Tomáše Vyorala. S trochou nadsázky lze jeho třiačtyřicet bodů srovnat s Michaelem Jordanem: Ten totiž stejný počet bodů nastřílel v únoru roku 2003 v dresu Washingtonu v utkání proti New Jersey. A stejně jako nyní Vyoral si v tu dobu připsal rekord soutěže: Stal se v tu chvíli prvním čtyřicátníkem v historii NBA, kterému se tento výsledek podařil…

9. kolo: BK JIP Pardubice - DEKSTONE Tuři Svitavy 78:77 (22:28, 14:15, 21:15, 21:19). Body Pardubic: Vyoral 26 (+5 as.), Kohout 18, Půlpán 10, Škranc 9, Nečas 4 (+8 d.), Švrdlík 4, Pavlovič 4, Svoboda 3. Nejvíc bodů Svitav: Crandall 23. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, (Výcha, Svojanovský). Po nedávném skolení Ústí vítěznou střelou v poslední sekundě, urvala Beksa nejtěsnější možnou výhru i v derby, když přetlačila Svitavy o jediný bod! Po naprosto famózním vstupu do zápasu - za 114 sekund vedly Pardubice 10:0, přišlo ještě nečekanější procitnutí. Svitavští Tuři mezi 4. a 10. minutou nasypali neuvěřitelných 28 bodů a na startu druhé půle byli až v devítibodovém trháku! Pardubičtí se ale mohli spolehnout na útočné polovině hřiště na produktivní dvojici Vyoral - Kohout, a také na výrazně agresivnější a koncentrovanější týmovou obranu. Díky těmto dvěma zásadním faktorům se nakonec Beksa dostala do vyrovnané koncovky, již pak s vypětím všech sil zvládla. „Řekl bych, že v poslední čtvrtině jsme byli o fous lepší, ale celkově šlo o nesmírně vyrovnaný zápas,“ řekl domácí kouč Ken Scalabroni.
10. kolo: BC Geosan Kolín – BK JIP Pardubice 84:105 ((23:21, 18:27, 22:28, 21:29). Body Pardubic:  Vyoral 43 (+7 as.), Škranc 26, Kohout 12, Nečas 8 (+6 as.), Švrdlík 7, Půlpán 6 (+11 as.), Slanina 3. Nejvíc bodů Kolína: Igrutinovič 20. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda, (Výcha).
Zejména díky 69 bodům Tomáše Vyorala a Davida Škrance si Beksa veze přesvědčivé vítězství z Kolína, okořeněné navíc premiérovým pokořením stobodové hranice. Samotný zápas pak provázely dvě význačné události: Tomáš Vyoral proměnil všech 7 tříbodových pokusů a soupeře rozstřílel 43 body, což je rekord sezony! David Škranc si pak výrazně vylepšil své kariérní maximum v NBL, které nově činí 26 bodů - i díky pěti trojkám ze šesti pokusů. V úvodu utkání Beksa sice nejprve nedokázala eliminovat domácího pivota Vukosavljeviče, který 12 body v první čtvrtině držel svůj tým mírně vpředu, ale následně v dalších třech částech hry nastřádala celkem 84 bodů. Ve druhé, třetí a čtvrté čtvrtině přidaly Pardubice vždy o jeden bodík navíc a na tuhle ofenzivní smršť již domácí nenašli odpověď. (zr, saf)