Z jasného výsledku drama až do konce

K výbornému začátku, v němž položili pardubičtí dorostenci základ k výhře, hodně přispěl Jiří Gašpar (v bílem). Po faulu na něj se z penalty ujali domácí vedení a druhý gól naservíroval svému spoluhráči Davidu Hufovi před prázdnou bránu. Foto: MILAN KŘIČE
05.05. 2016 09:46

PARDUBICE - V dohrávce 28. kola porazili po fantastickém úvodu svěřenci trenéra Aleše Majera, Pavla Němečka, Jiřího Kaciáně a Ladislava Nováka čtvrtý tým tabulky Baník Ostrava. Díky třem bodům se odpoutali z posledního místa a dál tak pokračují v tažení za záchranou soutěže. V sobotu je čeká veledůležité utkání na hřišti pražské Slavie, na níž ztrácejí jeden bod.

I. liga U19: FK Pardubice - FC Baník Ostrava 3:2 (3:1). Branky: 4. a 5. Huf (první z penalty), 11. Jirásek - 45. Šašinka, 59. Freit. PARDUBICE: Šmíd - Bulušek, Spěvák, Jedlička, Březina - Slezák, Gašpar (89. Málek), Huf (90. Staněk) - Tichý (64. Lněnička), Jirásek (75. Panchártek), Nikodem.

Pětatřicet minut bylo na hřišti jen jedno mužstvo, když domácí nakopl parádní začátek zápasu. Úvod z říše snů načala již 4. minuta, kdy byl ve vápně faulován Gašpar a Huf proměnil trochu se štěstím pokutový kop. Minutu nato dohráli pardubičtí hráči roh a po příhře Gašpara doklepával Huf pohodlně do prázdné branky. A to nebylo ze jejich strany vše. V 11. minutě vystihl rozehrávku Baníku Jirásek a uklidil míč do branky potřetí. Pardubičtí nadále hýřili aktivitou a hosté vůbec nestíhali jejich rychlou kombinaci. Jen vinou špatné mušky už se pak skóre nemělo. Ostravští vystrčili růžky až v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu a podařilo se jim skóre korigovat. Po centru poslal míč nechytatelně do sítě Šašinka. Aktivitu si hosté přenesli i druhého poločasu a s akciemi pardubického týmu to vypadalo hodně zle po hodině hry, kdy střelu Freita tečoval mimo dosah Šmída jeden z pardubických obránců. Baník se hnal za vyrovnání, ale s vypětím všech sil už Pardubičtí výhru uhájili.
„Dnes jsme hráli proti herně velmi dobrému mančaftu, který má řadu výborných individualit. Vždyť Ondřej Šasiška už nastoupil i za A tým mužů. Měli jsme excelentní úvod, ale velmi vysoké tempo z prvního poločasu jsme v tom druhém už neudrželi. V něm se projevila vynikající úrovně hráčů Baníků, kteří byli jasně lepší. Je nutné říci, že při nás stálo štěstí,“ konstatoval domácí trenér Aleš Majer. (lč)