Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Z jasného výsledku drama až do konce

K výbornému začátku, v němž položili pardubičtí dorostenci základ k výhře, hodně přispěl Jiří Gašpar (v bílem). Po faulu na něj se z penalty ujali domácí vedení a druhý gól naservíroval svému spoluhráči Davidu Hufovi před prázdnou bránu. Foto: MILAN KŘIČE
05.05. 2016 09:46

PARDUBICE - V dohrávce 28. kola porazili po fantastickém úvodu svěřenci trenéra Aleše Majera, Pavla Němečka, Jiřího Kaciáně a Ladislava Nováka čtvrtý tým tabulky Baník Ostrava. Díky třem bodům se odpoutali z posledního místa a dál tak pokračují v tažení za záchranou soutěže. V sobotu je čeká veledůležité utkání na hřišti pražské Slavie, na níž ztrácejí jeden bod.


I. liga U19: FK Pardubice - FC Baník Ostrava 3:2 (3:1). Branky: 4. a 5. Huf (první z penalty), 11. Jirásek - 45. Šašinka, 59. Freit. PARDUBICE: Šmíd - Bulušek, Spěvák, Jedlička, Březina - Slezák, Gašpar (89. Málek), Huf (90. Staněk) - Tichý (64. Lněnička), Jirásek (75. Panchártek), Nikodem.

Pětatřicet minut bylo na hřišti jen jedno mužstvo, když domácí nakopl parádní začátek zápasu. Úvod z říše snů načala již 4. minuta, kdy byl ve vápně faulován Gašpar a Huf proměnil trochu se štěstím pokutový kop. Minutu nato dohráli pardubičtí hráči roh a po příhře Gašpara doklepával Huf pohodlně do prázdné branky. A to nebylo ze jejich strany vše. V 11. minutě vystihl rozehrávku Baníku Jirásek a uklidil míč do branky potřetí. Pardubičtí nadále hýřili aktivitou a hosté vůbec nestíhali jejich rychlou kombinaci. Jen vinou špatné mušky už se pak skóre nemělo. Ostravští vystrčili růžky až v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu a podařilo se jim skóre korigovat. Po centru poslal míč nechytatelně do sítě Šašinka. Aktivitu si hosté přenesli i druhého poločasu a s akciemi pardubického týmu to vypadalo hodně zle po hodině hry, kdy střelu Freita tečoval mimo dosah Šmída jeden z pardubických obránců. Baník se hnal za vyrovnání, ale s vypětím všech sil už Pardubičtí výhru uhájili.
„Dnes jsme hráli proti herně velmi dobrému mančaftu, který má řadu výborných individualit. Vždyť Ondřej Šasiška už nastoupil i za A tým mužů. Měli jsme excelentní úvod, ale velmi vysoké tempo z prvního poločasu jsme v tom druhém už neudrželi. V něm se projevila vynikající úrovně hráčů Baníků, kteří byli jasně lepší. Je nutné říci, že při nás stálo štěstí,“ konstatoval domácí trenér Aleš Majer. (lč)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZjhlN