Z PŘÍPRAVY ŽIVANICKÝCH FOTBALISTŮ U STŘEDOZEMNÍHO MOŘE: Opět prohra o jediný gól, ale k remíze bylo blízko

Fotbalisté Živanic před utkáním s FK Jedinstvo UB. Foto: JAROSLAV MACH
21.02. 2018 11:33

ANTALYA – Živaničtí fotbalisté jsou již ve druhé polovině zimní přípravy na divizní jaro, a to v příjemném prostředí na pobřeží Středozemního moře kde vládne teplé počasí (20 - 30 °C). Sehráli druhý přípravný zápas s celkem FK Jedinstvo UB, který je jedním z mnoha fotbalových týmů nejen Evropy, který v turecké Malé Asii našel svůj dočasný azyl...

FK Jedinstvo UB - TJ Sokol Živanice 2:1 (2:0). Branky: 32. Popovič, 44. Kojič - 66. Polák (po rohu Hundáka). ŽIVANICE - 1. poločas: Vašíček - Buriánek, Staněk, Ferčák, Novotný - Trupl, Gorol, Polák, F. Pánek - Bukač, D. Pánek. 2. poločas: Vašíček - Buriánek, Zdeňka, Motyčka, Novotný - F. Pánek, Polák, Kakrda, Hundák - Bukač, D. Pánek.. ČK: 1:0 Bradonovič, ŹK 1:1 Zápas řídili sudí z Uzbekistánu.

Živaničtí sehráli vyrovnaný zápas, ale narazili na velice důrazný a rychlý celek, který v první půli dokázal proměnit dvě šance a vedl 2:0. Živaničtí měli zpočátku rezervy v pohybu bez míče, chyběla nabídka, schopnost pohybem si říct o přihrávku. V poli byla hra vyrovnaná, ve 13. minutě spálil gólovou příležitost Bukač, dva trestné kopy Gorola se neujaly, naopak se krásnou střelou pod břevno prezentoval Beljič, ale tečovaný míč Staňkem skončil nad brankou. Ve 32. minutě Živaničtí ztratili na polovině soupeře míč a ten se po rychlé akci dostal až na pravou stranu k neobsazenému Popovičovi, a ten přízemní střelou k tyči otevřel skóre utkání 1:0. V závěru první půle inkasovali Živaničtí po vlastních chybách gól od Kojiče a poločasové skóre tak skončilo 2:0. Po změně stran oba týmy prostřídaly a Živaničtí získali územní převahu a po akci Kakrdy pohově pálil na branku soupeře Bukač, ale jeho střela byla sražená na roh… Ten zahrával Hundák parádně a Polák skóroval zblízka hlavou 2:1. Ač Živaničtí usilovali o vyrovnání, už se to nepovedlo i když v 69. min. Kakrda vybídl ke gólové koncovce Bukače a byl to opět Kakrda, který před brankou hledal F. Pánka, ale ten se k důrazné koncovce nedostal a TK Hundáka pořádně protáhl gólmana soupeře. K vyrovnání nebylo daleko...

Trenér Petr Doležal (Živanice) litoval, že do utkání nemohli zasáhnout Ujec, Petrus či Herzán: „Opět jsme měli málo času na kombinaci ve středu pole, soupeř byl důrazný, každý souboj nás stál hodně sil. Jsme v plné přípravě, někteří hráči toho mají už dost, ale takového zápasy potřebujeme, měli bychom z této zkušenosti těžit v divizních zápasech. Ve čtvrtek nás čeká další zápasový test proti druholigovému týmu z Kazachstánu. Myslím, že to bude opět velmi důrazný soupeř. Snad se dáme dohromady i když mnozí další hráči mají z posledního duelu šrámy...“.                                                                                                  Z Antalye pro Týdeník Pernštejn sportovní redaktor Jaroslav Mach