Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Z Vítkovic bez bodů i bez gólů

Pardubický brankář Maxwell v neděli úspěšně čelil třiceti střelám, prohře ve Vítkovicích však nezabránil.
09.10. 2016 21:59

VÍTKOVICE – Hokejisté Dynama nepotvrdili úterní vítězství nad Karlovými Vary a v neděli tak opět zakusili hořkost porážky. Ve Vítkovicích se jim navíc nepodařilo najít recept na někdejšího gólmana losangeleských Králů Bartošáka. Rovněž pardubický brankář Maxwell (na snímku) čaroval a připsal si 30 úspěšných zákroků. Oba gólmani tak byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči utkání.


HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 29:30 Stastny (Roman), 55:56 Klok (Roman). Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4632. Střely na branku: 32:20. PARDUBICE: Maxwell – Schaus, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Čáslava, Leduc – M. Kaut, Redenbach, Hubáček – Mallet, Tomášek, Rolinek – Bárta, T. Kaut, Klimenta – Rapáč, Nahodil, Bárta.

S brankářem Maxwellem, s uzdraveným Čáslavou, ale stále bez Petra Sýkory chtěly Pardubice včera v Ostravě bodovat. To by ovšem musely najít recept na suspendovaného gólmana Los Angeles Kings, momentálně hájícího vítkovické barvy. Hned od začátku bylo jasné, že moc branek nepadne, zvlášť, když oba brankáři předváděli skvělé zákroky. Po bezbrankové první třetině byly v té druhé jasně aktivnější Vítkovice, které Dynamo přestřílely 14:2 a dostaly se do vedení. První extraligovou trefu si připsala nová posila Vítkovic a syn slovenské hokejové legendy Yan Stastny. Čtyři minuty před koncem pak domácí přidali definitivní pojistku k zisku třech bodů. Pardubice, které v úterý doma hostí Zlín a v pátek Plzeň, tak i nadále okupují předposlední místo extraligové tabulky. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGJmODF