Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Za posledních deset let přišlo v Pardubicích na hokej dva a půl milionu lidí!

12.02. 2017 20:51

PARDUBICE – Vše bohužel nasvědčuje tomu, že ani letos neskončí pardubické hokejové publikum na čele extraligové návštěvnosti. Nestalo se tak již loni, a to poprvé od sezony 2000/2001! V počtu divákům přitom předtím Pardubice vévodily rovných patnáct let.


V letošní sezoně přišlo celkem na domácí zápasy Dynama zatím 163 450 fanoušků, což ovšem i tak dělá velice solidní průměr 7 430 diváků na zápas. Na bídné výkony týmu, provázející valnou část probíhajícího ročníku extraligy, je to však stále skvělé číslo. S největší pravděpodobností, už i kvůli tomu, že zbývají poslední čtyři domácí utkání, se celkový počet diváků za základní část nepřehoupne přes dvě stě tisíc. Stane se tak poprvé za dlouhé roky. Následná baráž by však měla Tipsport arenu plnit až po střechu a diváckou reputaci tak napravit.

Největší návštěvnost měli pardubičtí hokejisté doma v sezoně 2008/2009, tehdy na jejich utkání chodilo v průměru fantastických 9 116 fanoušků! Pochopitelně, že tím pádem byla ve zmíněné sezoně také největší celková návštěvnost – 237 023 diváků. Plus následných téměř 40 tisíc při play-off! Pokud si i nadále budeme pohrávat s čísly, tak za posledních deset let, tedy od sezony 2007/2008, si našlo cestu na základní část hokejové extraligy v Pardubicích 2 146 304 fanoušků. Připočteme-li k tomu i zápasy vyřazovací části, dostaneme se k číslu téměř dva a půl milionu... A tím se rozhodně žádný jiný hokejový celek v republice pochlubit nemůže! JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2MzZj