Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Za titul nedostanou nic, přesto pro něj udělají maximum

05.03. 2017 19:49

PARDUBICE – Na rozdíl od pardubických hokejistů, kteří budou mít úplně jiné starosti, si jejich „sledge kolegové“ zahrají o titul mistra republiky! První finálový zápas proti Zlínu se odehraje v Tipsport aréně již tuto sobotu od 15 hodin. Odvetu pak Mustangové sehrají v sobotu 18. března ve Zlíně, kde by se hrálo o den později i případné třetí finále.


Přestože byl postup do finále téměř zázrakem, tak ten se nakonec stal! „Finále je pro nás tak trochu zázrak, projít přes Karlovy Vary a navíc bez našeho nejlepšího útočníka, bylo téměř nemožné. Nejtěžší byl jednoznačně ten rozhodující zápas. Šlo o všechno a my jsme skvěle fungovali jako jeden tým a k tomu jsme měli i trošičku štěstíčko,“ nechal se slyšet předseda SHK mustangové Auto IN Pavel Kubeš a dodal, že v půlce sezony by nikdo ani netipoval, že se Pardubice vůbec dostanou do play-off. „Věděli jsme, že nesmíme ztratit už ani jeden zápas a ono to vyšlo. Takhle vyrovnaná sezona tu ještě nebyla. Poslední dvojkolo ještě neměl jistý postup nikdo. Mezi prvním a pátým nepostupujícím byl rozdíl pouhých pěti bodů. Nakonec nepostoupila Studénka, která ztratila bod na Spartu,“ dodal předseda Mustangů, kteří do vyřazovacích bojů postupovali ze třetího místa.
A jak by se dal sledge hokejový tým z Pardubic charakterizovat? V první řadě se jedná o tým s nejširší hráčskou základnou sledge hokejistů v republice a navíc jsou v jeho kádru nejmladší i nejstarší hráč ligy! Mustangové mají v týmu i zahraniční hvězdu. Tou je Bernad Hering, který je v Pardubicích na hostování a patří k jedněm z nejlepších hráčů německé reprezentace! Jakousi vycházející hvězdičkou je pak bezesporu Pavel Doležal, který se pravidelně účastní akcí s českou reprezentací. A jak by vypadaly případné oslavy? „Na ty zatím není moc času, ale už samotné finále bereme jako obrovský úspěch. Slavit se ale každopádně bude to, že jsme další sezonu dosáhli na medaile a ve zdraví ji přežili. Za případný titul hráči nemají slíbeno nic, přesto udělají maximum, aby na něho dosáhli,“ dodal šéf Mustangů. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2ViMj