Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Začíná dostihová sezona. Na moderním závodišti a s vyšším komfortem!

Na tiskové konferenci se křtilo i nové logo Dostihového spolku. FOTO: Milan Křiček
01.05. 2017 17:53

PARDUBICE – Moderní závodiště, vyšší komfort pro návštěvníky a novinky v dostihovém provozu. Taková bude letošní sezona na závodišti. Dostihový spolek do ní vstupuje s novou vizí, novými nápady a novým logem. To vše bylo představeno minulý týden na tiskové konferenci.


Dostihový spolek chce zlepšovat nejen zázemí pro diváky, ale například také servis pro dostihové stáje. Velkou novinkou je i snížení startovného.

Přestože pardubické dostihové závodiště zahájilo svůj provoz již v lednu, ta pravá dostihová sezona odstartuje až příští pondělí, kdy je ve svátek 8. května na programu Zahajovací dostihový den. „Rád bych, aby se nám letos opět podařilo ukázat, že špičkové dostihy a prestižní závody do Pardubic patří a důvěra, kterou v nás mají majitelé koní, trenéři a jezdci, je oprávněná,“ nechal se slyšet předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek. Na nadcházející sezonu se těší i primátor města Martin Charvát: „Těším se na skvělou atmosféru, která ovládne každý dostihový den. A čím je blíže k Velké pardubické, tím je to intenzivnější.“

Dostihová sezona bude mít poprvé ve své historii i svého patrona. Už několik let je především s Velkou pardubickou spjat lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik, který vždy na počátku „Velké“ všem požehná. Nyní ho dostihový spolek oslovil se žádostí, aby se stal patronem celé letošní sezony. „Velmi si toho vážím a snad budu přínosem,“ okomentoval to lanškrounský kněz.

Dostihový spolek pořádá stejně jako v předchozích letech deset dostihových mítinků ve víceméně tradičních termínech. Novinkou je ale každopádně Letní dostihový den, jehož vrcholem by měl být Pohár Josefa Váni. Tento mítink se uskuteční v polovině prázdnin (29. července) na přání nejen dostihových fanoušků, ale i majitelů a trenérů. Pochopitelně jsme si vědomi, že v tuto dobu může být velké teplo a sluneční žár, což by se mohlo projevit na dráze. Ale v zimě je zima a v létě teplo...,“ dodal Benýšek. Ředitel Dostihového spolku Martin Korba v návaznosti doplnil, že se vyšlo vstříc nejen s upravenou výší startovného, ale třeba také s tím, že se změní systém přihlášek na Velkou pardubickou. „Platilo, že první termín přihlášek byl v květnu za poplatek deset tisíc korun a s každým dalším termínem přihlášky se částka zvyšovala až na sto tisíc. A to pak každý přemýšlí, jestli má koně dohlašovat. Proto jsme rozhodli, že dodatečná přihláška bude pouze jedna v září a to za 30 tisíc korun. Jak jsem řekl, je to vstřícný krok zejména pro zahraniční jezdce, kteří se kolikrát rozhodovali na poslední chvíli,“ upřesnil další z novinek Martin Korba.

Přestože první velkou sportovní akcí, dubnová Jarní všestrannost, má už závodiště za sebou, čekají mnohé další. Těmi největšími budou hned tři různá Mistrovství České republiky, a to ve všestrannosti, ve spřežení a také v sedlových soutěžích haflingů. Tradiční mezinárodní výstava Koně v akci bude opět třídenní a tentokrát ponese podtitul „Svatba“. A pokud organizátorům vyjdou všechny plány, bude výstava završena opravdovou svatbou u Taxisu! Kalendář akcí je ale nabitý i mimodostihovými aktivitami. Konaly se zde závody bikerů, na řadu přijdou běhy, ale také koncert či festivaly.

Další změnou a momentálně tou nejviditelnější je nové logo Dostihového spolku. Je to vlastně v historii vůbec poprvé, kdy má pořadatel pardubických dostihů svou vlastní značku. Na zmíněné tiskové konferenci bylo oficiálně pokřtěno. Spolu s logem se ovšem změní také prostředí závodiště, kde vzniká i nová fan zóna. S tím souvisí i rekonstrukce vnitřního televizního okruhu a také nové a moderní LED obrazovky, které lépe divákům přiblíží nejen dostihy samotné, ale i dění na závodišti. Místa k sezení budou posílena o nové mobilní tribuny, připravuje se také projekt dlážděného parkoviště. Vyprojektované je i nové kolbiště. To stávající, pískové, již totiž pro světovou špičku není... Na své si však přijdou také nejmenší návštěvníci. „Připravili jsme i zpestření pro děti. Na vyhrazeném stanovišti si děti budou moci vyzkoušet zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické a zaběhnout si tak „Malou“ Velkou pardubickou,“ doplnil ředitel Dostihového spolku. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZTkzY2VhYT