Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Zadostiučinění? Ščotka i Buchtele pomohli porazit Dynamo

23.09. 2018 20:26

PARDUBICE/PRAHA – Nelehký víkend mají za sebou hokejisté Dynama. Nejprve v pátek přivítali na svém ledě lídra tabulky z Litvínova, aby se pak včera představili na Spartě. Oba zápasy Pardubice prohrály, když se na tom v obou případech podíleli i někdejší hráči Dynama... Obránce Ščotka vstřelil dva góly včetně vítězného, útočník Jan Buchtele pak zase otevřel účet včerejšího utkání v Praze.


3. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:6 (0:3, 0:1, 2:2). Branky a nahrávky: 50:08 Trončinský (Treille), 53:17 Treille (Marosz) – 10:29 Myšák (F. Lukeš, Gerhát), 11:59 Ščotka, 15:37 Ščotka (Trávníček, Gerhát), 26:04 Lukeš (Kubát, Hübl), 46:55 Mikúš (Petružálek), 49:40 Gerhát (Hunkes). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení:  3:3, navíc Hrabal (Dynamo) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci:  7305. Střely na branku: 37:25. Srážky: 11:6. Vhazování: 35:31. PARDUBICE: Kacetl (15:37 Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala.
Utkání začalo netradičně nejen kvůli zpoždění z důvodu pozdního příjezdu litvínovských hokejistů, ale také proto, že si hned v úvodu dva rozhodčí vysloužili potlesk a ovace ve stoje... S kariérou se totiž svým posledním zápasem loučila pardubická „čárová dvojice“ Stanislav Barvíř a Petr Blümel. A možná i tyto nestandardní události vedly k tomu, že Dynamo po patnácti minutách prohrávalo 0:3, přičemž skóre otevřel svoji první extraligovou brankou šestnáctiletý teenager Myšák… „Je to pro mě velké zklamání, v domácích zápasech bychom neměli tak lacino rozdávat body. Góly Litvínova nás totálně rozebraly, a přestože jsem se s týmem snažil něco dělat, včetně měnění sestavy, tak to nemělo žádný efekt,“ řekl k utkání trenér Pardubic Miloš Holaň.
4. kolo: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 6:48 Buchtele, 16:53 Košťálek (Quellet-Blain, Vrána), 34:59 Piskáček (Jarůšek), 51:10 Černoch (Kalina, Sill) – 45:53 Marosz (Sýkora). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 8335. Střely na branku: 38:28. Srážky: 7:9. Vhazování: 31:31. PARDUBICE: Kacetl – Wishart, Cardwell, Hrabal, Trončinský, Čáslava, Budík, Holland – T. Svoboda, Bubela, Treille – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Perret, Poulíček, Miromanov – Vondráček, Dušek, Mandát.
Jako by měli pardubičtí hokejisté ještě v hlavách zpackané páteční utkání s Litvínovem. Během první třetiny se zmohli pouze na tři střely oproti devatenácti sparťanským. A to vlastně určilo ráz a vývoj zápasu. A nic na tom nezměnily ani stovky pardubických fanoušků, kteří přijeli do O2 Arény povzbudit svůj tým. Sumasumárum - po další prohře se Dynamo dál propadá tabulkou... (saf)

 

ZAJÍMAVOST

Myšák přepisuje rekordy. Další sebral Reichlovi v Pardubicích

PARDUBICE – Litvínov přijel v pátek do Pardubic i se svojí vycházející hvězdou. Teprve šestnáctiletý útočník Jan Myšák vstřelil Kacetlovi úvodní gól zápasu a rovněž tím i svůj úplně první v extralize. Zároveň se tak stal nejmladším hráčem „Chemiků“, který kdy skóroval v české nejvyšší hokejové soutěži. Stejně jako při svém debutu v prvním kole, kdy sebral Robertu Reichlovi primát za nejmladšího hráče, který kdy za Litvínov nastoupil, uzmul nyní v Pardubicích stejnému hráči i jeho další dosavadní prvenství. Nejmladší hráč (* 24. 6. 2002) Litvínova, který do nejvyšší soutěže vlétl o šest dnů mladší, než ve své době Reichel, však tímto počinem překonal i další někdejší litvínovské superhvězdy – Hlinku, Šlégra, Langa, Ručínského, Beránka, Rosola, Klímu či Růžičku. Kromě Myšáka už ale mají ve statistikách navždy nesmazatelně vepsány zápasy s Pardubicemi, jako svůj historický mezník, i další litvínovské ikony: Ivan Hlinka odehrál 4. 12. 1966 proti Pardubicím svůj první ligový zápas, Vladimír Růžička 21. 11. 1999 naopak svůj úplně poslední či Josef Beránek, který 11. 9. 2001sehrál proti Pardubicím rovněž svůj premiérový mač, ovšem již v dresu Slavie… (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZmM3NTcy