Zatímco Bartošovi Piráti jásají, ti Růžičkovi stále tápou...

07.10. 2018 20:51

PARDUBICE – Se střídavými úspěchy odehráli pardubičtí hokejisté poslední tři zápasy. Nejprve v úterní předehrávce porazili doma Bílé Tygry, aby následně v pátek padli v Mladé Boleslavi. Včerejší utkání s Piráty pak nevypadalo nijak zvlášť dobře, zejména, když Chomutov zvýšil na 3:1. Nakonec však Dynamo tento zápas zvládlo a ani asistence Radka Dudy, který po delší odmlce opět naskočil do extraligy, Pirátům k výhře nepomohla. A tak zatímco si Bartošovi Piráti po volbách gratulují k úspěchu, ti Růžičkovi se ho letos zatím ještě nedočkali...

Předehrávka 15. kola: HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 2:37 Wishart (Svoboda, Cardwell), 36:35 Sýkora (Perret), 51:52 Marosz (Rolinek, Hrabal), 57:36 Sýkora (Rolinek, Kacetl) – 53:28 Kvapil (Bulíř). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 8:13, navíc Jeník, Šmíd (oba Bílí Tygři Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváků: 7070. Střely na branku: 21:32. Vhazování: 35:34. PARDUBICE: Kacetl – Wishart, Cardwell, Hrabal, Holland, Čáslava, Miromanov – Rolinek, Bubela, Vondráček – Kusý, Marosz, Treille – Perret, Poulíček, P. Sýkora – T. Svoboda, Venkrbec, Dušek – Mandát.
„K zápasu jsme přistoupili s respektem, věděli jsme, že je Liberec rozjetý. Musím poděkovat celému týmu a zvlášť Ondrovi Kacetlovi, který odvedl fantastický výkon. Místy to vypadalo, že nás Liberec hodně zatlačil, ale hráči si dobře drželi prostor před brankou, kde pokryli přihrávky i dorážky,“ řekl k utkání asistent trenéra Pardubic Pavel Marek.
7. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Branky a nahrávky: 7:24 Bernad (Vondrka, Klepiš), 17:38 Klepiš (Bernad, Vondrka), 41:20 Vondrka, 58:07 Procházka (Říha, Vondrka) – 16:30 Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 24:18 Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Horák, Pešina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Dlapa (Mladá Boleslav) 5 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení:1:0. Diváků: 3002. Střely na branku: 31:27. Vhazování: 29:37. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Čáslava – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Svoboda – Sýkora, Poulíček, Mandát – Kratochvil, Dušek, Koffer.
„Po třech velice dobře odehraných zápasech jsme měli v začátku utkání dobré sebevědomí, ale naší nedisciplinovaností jsme darovali soupeři dvě přesilové hry, z nichž šel do vedení 1:0 a pak i 2:1. Nejen ty na oslabení, ale tragicky selhali i hráči na přesilových hrách, kdy jsme mohli výsledek otočit na svou stranu, ale udělali jsme hrubou chybu v obranném pásmu a darovali domácím vedení 3:2,“ řekl trenér Dynama Miloš Holaň.
8. kolo: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0). Branky a nahrávky: 14:41 Wishart (Bubela, Dušek), 39:12 Treille (Dušek, Bubela), 39:41. Wishart (T. Svoboda, Trončinský), 43:59 Dušek (Bubela, Budík), 56:37 Mandát (Perret) – 20:55 Huml (Marjamäki, Tomica), 25:34 V. Růžička (J. Stránský), 29:38 V. Růžička (Štich, Duda). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Kis, Lhotský. Vyloučení: 5:7, navíc Trončinský 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení:1:0. Diváků: 7085. Střely na branku: 29:25. Vhazování: 24:17. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Wishart, Hrabal, Budík, Miromanov, Čáslava, Holland – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Mandát, Dušek, T. Svoboda.
Po delší době se na pardubickém ledě představil téměř čtyřicetiletý bouřlivák Radek Duda a nutno podotknout, že má stále co nabídnout. Možná i jeho přítomnost v dresu Chomutova zapříčinila, že Piráti svou hrou a zejména svými góly až do samého konce druhé třetiny strašili pardubické publikum...
„Pro nás to bylo strašně důležité vítězství. Nebylo to jednoduché, protože každý čeká, kdy Chomutov konečně vyhraje. Začátek byl podle našich představ, ale pak nás postihl výpadek ve druhé třetině, kdy jsme nepokryli situace a pustili soupeře do dvougólového náskoku. S mužstvem to strašně moc zatřepalo, ale hráči v sobě našli sílu, zejména druhá přesilovková formace, která vzala zápas na sebe a otočila výsledek. Mohli jsme ještě soupeři pomoci pětiminutovou přesilovkou na konci, ale útočné dvojice odvedly neskutečnou práci, navíc jsme vstřelili pátý gól. Za bojovnost a víru jsme si vítězství zasloužili,” uvedl k utkání trenér Miloš Holaň. (saf)