Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Ženy s medailí. Druholigové i divizní fotbalistky mají bronz!

Pardubické druholigové fotbalistky po posledním utkání v Olomouci. Foto: ODDÍL
19.06. 2017 14:35

PARDUBICE – Fotbalovou sezonu mají za sebou nejen muži, ale také ženy. Něžné pohlaví na Pardubicku reprezentuje druholigový klub SK DFO Pardubice a pak divizní oddíl Starého Mateřova. Oba týmy letos obsadily shodně třetí místo, ovšem s rozdílným názorem trenérů. Zatímco trenér SK DFO Josef Karabinoš je spokojen, trenérka Mateřova Veronika Sehnoutková má ke spokojenosti daleko...


„Sezonu můžeme celkově hodnotit jako úspěšnou. V podzimní části jsme podávali výkony velmi nevyrovnané, v jarní části soutěže a zejména pak v nadstavbě to ale holky zvládly skvěle. S konečným třetím místem jsme spokojeni. Sportovně musím uznat, že na vítězné Heršpice jsme nestačili. S ostatními týmy včetně druhé Čáslavi jsme ovšem měli aktivní bilanci. Druholigovou sezonu jsme zakončili víkendovým futsalovým turnajem, kam jsme postoupili na základě výsledků v zimních halových turnajích. Na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se starají o dívčí a ženskou kopanou v Pardubicích,“ bilancoval uplynulou sezonu trenér fotbalistek SK DFO Pardubice Josef Karabinoš.

Trenérka Mateřova už ovšem tolik nadšená nebyla. „Jarní část sezony začala již 5. března a skončila 14. května. Celé jaro jsme se trápily s docházkou nejen na tréninky, ale i na zápasy, přesto jsme obsadily v divizi C, stejně jako v loňské sezoně, 3. místo (9 výher, 1 remíza, 10 proher) za Sázavou a Kutnou Horou. Z toho důvodu víme již nyní, že nás na podzim doplní nové hráčky, které fotbal chtějí hrát a je přislíbena i pomoc nového trenéra. Proto věříme i ve zlepšení docházky, tím pádem snad i výkonů na hřišti a větší diváckou kulisu. Na podzim se vrátíme k tradičním domácím nedělním zápasům v 10:15. Fanouškům děkujeme za dosavadní podporu a těšíme se na novou sezonu v Mateřově,“ shrnula trenérka divizních fotbalistek Starého Mateřova Veronika Sehnoutková. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGY2O