Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

„Zimák“ mění jmenovku: Dynamo bude hrát v ČSOB Pojišťovna Areně!

Zřejmě "nejslavnější" název pardubické multifunkční arény. Foto: INTERNET
27.05. 2018 18:53

PARDUBICE – Až půjdete příští měsíc na karate, o prázdninách na šachový Czech Open, od září na hokej či v říjnu na Landu, už nepůjdete do multifunkční haly s nápisem a logem provozovatele kurzových sázek Tipsport, ale do ČSOB Pojišťovna Areny.


Téměř po čtyřech letech totiž domovský stánek pardubických hokejistů a potažmo basketbalistů změnil své jméno. Minulé úterý byla podpisem stvrzena další vzájemná spolupráce ČSOB Pojišťovny a hokejového klubu. „Pojišťovnický obr se tak stává novým titulárním partnerem multifunkční pardubické arény, která nyní ponese název ČSOB Pojišťovna Arena,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer hokejového klubu Dušan Salfický s tím, že se v tomto případě jedná o víceletou spolupráci.

Aréna prošla v letech 2001 a 2007 dvěma rozsáhlými rekonstrukcemi, po nichž činí její kapacita pro hokejová utkání 10.194 míst. V ČSOB Pojišťovna areně hrají některé domácí zápasy také pardubičtí basketbalisté, stala se i místem konání významných mezinárodních akcí mistrovství světa v ledním hokeji hráčů do dvaceti let v letech 2002 a 2008, mistrovství světa v inline hokeji nebo hokejbale, dále se v ní koná řada kulturních a společenských akcí. Na konci 60. let minulého století byl v Pardubicích vybudován krytý zimní stadion, který zároveň nesl i své první oficiální jméno – Zimní stadion města Pardubic. A jako „zimák“ byl znám až do roku 2001, kdy se konala jeho první rozsáhlá rekonstrukce. Ze zimáku se stala aréna a měnil se tak i název – Aréna Pardubice. Zřejmě nejpopulárnější jméno pardubické haly pak přišlo o dva roky později, kdy její střechu ozdobil název Duhová Aréna, která se navíc po setmění rozzářila barvami, připomínající svým blikáním a měněním neonových barev létající talíř. Poté přišel poněkud sušší název největšího výrobce elektřiny v republice, kterého pak v roce 2015 vystřídal provozovatel kurzových sázek, aby si na halu nyní dal jmenovku další gigant, tentokrát z oblasti pojišťovnictví. JAN ŠAFÁŘ

 

Jak šel čas s pardubickým zimákem aneb Přes „létající talíř“ ke gigantům:

- Zimní stadion města Pardubic (1958 – 2001)

- Aréna Pardubice (2001 – 2003)

- Duhová Aréna (2003 – 2005)

- ČEZ Arena (2005 – 2015)

- Tipsport Arena (2015 – 2018)

- ČSOB Pojišťovna Arena (2018 - ?)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2I1OW