Zimní příprava pokračovala dvěma zápasy s Libercem

26.01. 2020 19:26

PARDUBICE – Po nedávném vítězném zápase proti Živanicím (4:0), se lídr druhé nejvyšší soutěže hned dvakrát utkal v minulém týdnu s Libercem. Nejprve přivítali pardubičtí fotbalisté na hřišti v Ohrazenicích jeho ligovou rezervu, aby se poté v sobotu v Turnově postavili kompletnímu prvoligovému kádru. Proti béčku si Pardubice připsaly vítězství, s aktuálně devátým týmem nejvyšší soutěže se rozešly smírně.

FK Pardubice - FC Slovan Liberec B 1:0 (1:0). Branka: Ewerton. Rozhodčí: Vodrážka. ŽK: 0:1. Diváků: 60. PARDUBICE - Boháč (46. Hrnčíř) - Surzyn (46. Prosek), Zukal (46. Čihák), Šejvl (46.Toml), Sláma (46. Čelůstka) - Tischler (46. Jeřábek) - Selnar (46. Sokol), Miker (46. Hlavatý), Lee (46. Solil), Ewerton (46. Pfeifer) - Šplíchal (46. Zifčák). V sestavě Pardubic se poprvé představili gólman Boháč, záložníci Selnar, Ewerton a útočník Šplíchal. Domácí do zápasu vstoupili aktivně a již v 7. minutě po akci a příhře Mikera otevřel skóre technickou střelou Brazilec Ewerton. Další rychlé akce již ale k brance nevedly. A to ani ve druhé půli, kdy nastoupila nová jedenáctka. Jedinou větší šancí tak bylo břevno po hlavičce Solila v 85. minutě.

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 1:1 (0:0). Branky: 83. Rondič - 90. Šplíchal. PARDUBICE: Boháč - Prosek (46. Surzyn), Toml, Šejvl (46. Čihák), Čelůstka (46. Sláma) - Jeřábek - Selnar (46. Lee), Solil (46. Tischler), Hlavatý, Ewerton (46. Šplíchal) - Zifčák (46. Miker).
Pardubický tým se představil s výjimkou Pavla Černého v kompletní sestavě. První poločas byl vyrovnaný, náznaky šancí se objevily na obou stranách. Boháč v pardubické svatyni se ale překvapit nenechal, stejně jako jeho protějšek Milan Knobloch, kterého pardubičtí fanoušci dobře pamatují z angažmá Pod Vinicí. Zpoza vápna pálil Prosek, Hlavatý z trestného kopu mířil těsně vedle. Ve druhé půli nasadily Pardubice řadu nových hráčů, Liberec střídal až v průběhu druhé části hry. Šikovně hlavičkoval Lee, Boháč zase zlikvidoval Musův pokus. Tempo hry rozhodně nepolevovalo, a když už to vypadalo, že duel skončí bez branek, oba týmy udeřily. V 83. minutě rozjel Liberec akci, kdy se míč od Hybše dostal ke střídajícímu Beranovi, který ho posunul na Rondiče - 1:0. Vypadalo to, že to bude jediný gól utkání, ale proti byl Solil - poslal míč z levé strany na Šplíchala, který vyrovnal na konečných 1:1. (lo, rk, saf)