Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Životní zážitek mladého gólmana: Vrba mi popřál, Krmenčik mi dal gól!

Jakub Truhlář (zcela vlevo č. 17) si zahrál svůj dosud nejatraktivnější zápas. Foto: VIKTORIA PLZEŇ
14.01. 2018 20:09

PARDUBICE - Redakci našeho týdeníku neunikla zajímavost, že se v uplynulém týdnu dostal fotbalový brankář třetiligového Ústí nad Orlicí Jakub Truhlář (21 let) z našich regionálních trávníků na hřiště prvoligové Viktorie Plzeň. Odchovanec Starého Hradiště a posléze Pardubic se tak v rámci přípravného utkání střetl s mužstvem plným hvězd, které si dost možná letos zahraje Champions League! Mladého brankáře, který proti Plzni odchytal druhý poločas a nestačil pouze na střelu kanonýra Krmenčíka, jsme požádali o zhodnocení jeho dosud největšího životního sportovního zážitku.


Jak se vůbec dostane hráč, jako vy, k zápasu proti Viktorii Plzeň?

To je jednoduché, stačí být v kádru mužstva, které si Viktorka pozve na přípravný zápas...

Měl jste nějaké zvláštní pocity?

Před zápasem ano, je to přeci jen trochu jiné, než ostatní přípravná utkání. Dobré bylo, že jsme do Plzně odjeli o den dříve a mohli se tak lépe připravit. Na hřišti už jsem to moc nevnímal a soustředil se na utkání. Myslím ale, že atmosféra dolehla i na moje mnohem zkušenější spoluhráče.

A samotný zápas?

Rozložení fotbalových sil bylo jasné už před zápasem. Vím, že to z naší strany nebylo nijak špatné (výsledek 3:0 pro Plzeň pozn. red.), zvlášť když v dalším přípravném zápase Viktorka nastřílela sedm branek Domažlicím, které hrají ČFL jako my. Pozitivní bylo, že se utkání hrálo na přírodní trávě.

Zaregistroval jste na hřišti Jiřího Pirocha, který na podzim hostoval v Pardubicích?

Nastoupil stejně jako já ve druhé půli, ale neměl jsem moc času ho sledovat. Z pozice stopera se před branku moc nedostal. Spíše mi utkvěli v paměti křídelní hráči Kovařík se Zemanem, kteří posílali do vápna jeden centr za druhým.

Jedinou branku vám vstřelil nejlepší ligový střelec a reprezentant Michael Krmenčík. To není asi ostuda?

Měl to velmi jednoduché, branku mu připravil další reprezentant - Kopic, kterého jsem se snažil vykrýt, ale po přihrávce do strany dával do prázdné branky. Podle nás šlo o ofsajd….. Ale přesně, i kdyby mi dal dvě branky, tak se nic neděje, je to kanonýr!

Hubník, Hořava, Zeman, Kolář, Kopic, Hrošovký, Krmenčík… Jaké to vůbec je nastoupit proti reprezentantům?

Před utkáním nebylo jasné v jaké sestavě Viktorka nastoupí, když jsem pak viděl, že do druhé půlky jde tak silná sestava, měl jsem obavy, ale při utkání jsem na to vůbec nemyslel. Když se na to divám s odstupem, tak jsem velice rád, že jsem mohl mít tu možnost a doufám, že to není naposledy.

Bydlíte v Pardubicích, chodíte na hokej?

Občas se jdu podívat, ale teď když začala zimní příprava, tak se na hokej moc nedostanu. Ještě do toho mám školní a pracovní povinnosti, které také nemůžu zanedbávat. Dynamu samozřejmě fandím.

Začínal jste s fotbalem ve Starém Hradišti, plánujete se tam třeba někdy vrátit?

Teď se hlavně soustředím na svoji pozici v Ústí, ale určitě bych se jednou rád vrátil na trávník, kde jsem odehrál svůj první fotbalový zápas.

Můžete prozradit vaše sportovní plány na letošní rok?

Myslím, že to shrnul trenér Plzně Pavel Vrba po zápase, když mi řekl ať se mi daří... Nejdůležitější bude, abychom se jako nováček udrželi v ČFL. Je to dost náročná soutěž, každý zápas je nesmírně vyrovnaný a rozhodují maličkosti. Doufám, že zimní příprava proběhne v poklidu a třeba překvapíme hned v prvním mistrovském zápase na jaře, kdy máme doma první Chrudim. (zr-rt) 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjkzZm