Žižkov skolily Čelůstkovy centry

14.04. 2019 20:41

PARDUBICE – V sobotu odpoledne se Pod Vinicí v rámci 22. kola FNL představil poslední tým druholigové tabulky. Kdysi slavná žižkovská Viktorka však na své nejlepší časy už stále jenom vzpomíná a nenavázala na ně ani tentokrát. Z Pardubic si odvezla porážku 2:1, a tak klubu, který v minulosti vlastnil mecenáš Vratislav Čekan, kde trénovaly takové kapacity jako Hřebík, Uličný, Ščasný nebo Petržela, kde kdysi váleli například Bílek, Trval, Poborský, Švancara či Vaclík, klubu, který nechvalně zviditelnil manažer Horník, klubu, který v PVP dokázal remizovat s anglickou Chelsea, klubu, o kterém nazpívala píseň kultovní kapela Orlík, i nadále patří ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži poslední místo...

FK Pardubice – FK Viktoria Žižkov 2:1 (0:0). Branky: 68. Solil, 86. Kovář – 72. Súkenník. Rozhodčí: Vojkovský. ŽK: 2:2. Diváků: 423. PARDUBICE: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka - Jeřábek (C) - A. Fousek (46. Sokol), Solil, Tischler, Mužík (80. Kovář) - P. Černý (80. Lee).

Vítěz premiérového ročníku Českého poháru (1994) nejel do Pardubic s přehnanými ambicemi, přesto držel naději na bod téměř až do konce utkání. Čtyři minuty před koncem však o vítězství domácích rozhodl střídající Kovář a vysněná třetí příčka se tak opět nezdá být nereálná. Na první gól utkání si však necelá pětistovka diváků musela počkat až téměř do sedmdesáté minuty, kdy se po rohu Mužíka a parádním centru Čelůstky hlavou prosadil Tomáš Solil. O čtyři minuty později však z ojedinělé akce hostí tečoval za Letáčkova záda Súkenník a nejenže stav utkání srovnal, ale zároveň přichystal Pardubicím první jarní gól inkasovaný ze hry. Vítěznou branku pak opět přichystal Čelůstka, po jehož centru a (ne)chtěném přistrčení Tischlera na Kováře, již neměl posledně jmenovaný problém z bezprostřední blízkosti skórovat. Pardubice tak doma neprohrály ani v jedenáctém utkání sezony, naopak Viktoria na hřišti soupeře nezvítězila ani na jedenáctý pokus a celkově čeká na výhru pět duelů... (saf)