Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Zlatá přilba vyhrála první extraligový závod

Ilustrační foto: Milan Křiček
19.04. 2016 14:08

Letošní ročník nejvyšší soutěže družstev na ploché dráze začal v Plzni na stadionu nováčka. Pardubice přijely v nejsilnější sestavě s Václavem Milíkem, Alešem Drymlem, Tomášem Suchánkem a Hynkem Štichauerem. Zlatá přilba triumfovala s pětibodovým náskokem před druhým Slaným.


Vstup do závodu měl pardubický tým výborný a po dvou vítězných jízdách Drymla a Suchánka šel do vedení. Pak se však nepovedla jízda juniora Nováka a rozlet obhájce titulu zastavil defekt motocyklu Štichauera. Až do dvanácté jízdy šlo o absolutně vyrovnaný závod. Kromě jediného okamžiku, kdy tým Slaného ztrácel šest bodů, ale tuto ztrátu dohnal a po dvanácté jízdě spolu s pražskou Markétou vedl. Od třinácté jízdy však přišel útok Pardubic. Dvě vítězné jízdy Štichauera a Milíka přivedly Pardubice do vedení, které už do konce závodu svěřenci manažera Vozára nepustili.

Na druhém místě nakonec skončil AK Slaný před pražskou Markétou. Oba týmy měly svoji strategii postavenou na dvou výborných jezdcích. Slaný táhla dvojice Krčmář - Jamrog, pražskou Markétu zase Kůs s Francem. Společný tým Březolup a Plzně překvapil. V sestavě mu chyběl pro účast na svatbě své sestry Martin Málek a také Jan Holub, který silně koketuje s ukončením své sportovní činnosti. Domácí i v oslabené sestavě nezklamali a dokázali svést vyrovnaný souboj s dlouholetými a zkušenými účastníky této soutěže. Extraliga pokračuje 17. května dalším závodem na pražské Markétě.

Výsledky: 1. AMK Zlatá přilba Pardubice (A. Dryml 12, Milík 11, Suchánek 8, Štichauer 6, Novák) 37 bodů, 2. AK 3ton Slaný (Jamrog 14, Krčmář 13, Dziatkowiak 3, Dudek 2) 32 bodů, 3. AK Markéta Praha (Kůs a Franc po 12, Smetana 2, Škurla 2) 29 bodů, 4. BP Team (Gavenda a Hádek po 7, Wallner 5, Mikel 3, Podhadský) 22 bodů. 

(zr, tra)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNTk2YTU2N