Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Zlato se nakonec opravdu vrátilo domů. Díky ženám!

Nové světové šampionky po utkání se Spojenými státy!
11.06. 2017 17:59

vyslyšely ho nakonec české ženy a poprvé v historii se radují z titulu mistryň světa! Vítězný zlatý gól ve finále proti Spojeným státům vstřelila před rekordní návštěvou hned v úvodu prodloužení Aneta Lédlová. Boji o zlato předcházela semifinálová bitva se Slovenkami, kterou česká děvčata rovněž před fantastickou návštěvou zvládla na výbornou. V utkání o třetí místo pak porazila Kanada Slovensko 5:0. Hokejbalisté měli k finále rovněž slušně našlápnuto, ale štěstěna se v semifinále, po nervydrásajícím utkání a následných penaltách, přiklonila ke Slovákům… Ti pak také ve finále proti Kanadě (6:4) obhájili titul světových šampionů.


FINÁLE - ženy: Česká republika – USA 4:3 v prodloužení (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0).

Branky a nahrávky: 28. Křížová, 32. Němcová (Lédlová), 34. Kubínová (Patočková), 46. Lédlová (Kosinová) – 17. Foleyová (Bronsonová, Fradeová), 32. Strohmierová (Fradeová, Stewartová), 44. Pfundtová (Stewartová, Bronsonová). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3256.

ČESKÁ REPUBLIKA: Zechovská – Herzigová, Kosinová, Němcová, Rejlová, Volková, Fričová, Držmíšková – Horálková, Topičová, Křížová, Patočková, Rullová, Kvasničková, Kubínová, Palová, Lédlová, Kábrtová, Manhartová, Přibylová, Hyksová, Kaltounková. „Je to něco úžasného, před těmi lidmi jsme mistři světa! Vyhrát doma před takovou kulisou, to je neuvěřitelné. Myslím si, že až časem nám to dojde úplně. Jsem rád za holky, jak si to užívají, to je nádherné,“ podělil se se svými pocity trenér nových mistryň světa Karel Manhart.

SEMIFINÁLE - ženy: Česká republika - Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 8. Němcová (Manhartová, Přibylová), 30. Lédlová (Přibylová, Křížová). Vyloučení: 5:7, navíc Kežmarská 10 minut osobní trest. Diváci: 3217.

Celkové pořadí mistrovství světa 2017 - ženy: 1. ČR, 2. USA, 3. Kanada, 4. Slovensko, 5. Itálie, 6. Velká Británie.

Hokejbalisté získali bronz!

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO – muži: ČR – Řecko 4:3 (2:1, 2:1, 0:1). Branky a nahrávky: 2. Soukup (Špaček, Štěpáník), 9. Kudela (Wróbel), 22. Rejthar (Bílý, Kubeš), 27. Wróbel (Fejfar, Kruček) – 4. P. Arkalis (Kakivelos), 24. Pitsikoulis (Kuzmarski, Vagenas), 31. Kuzmarski (Pitsikoulis, Hinios). Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 5227. ČESKÁ REPUBLIKA: Šimara (32. Jirotka) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel. „Světová špička se tak vyrovnala, že každý zápas je nesmírně náročný. Ať je to i proti soupeřům jako Indie, Řecko, Portugalsko. A já si vážím toho, že naši kluci to po včerejšku zvládli a dotáhli jsme to k medaili. Zklamání jsme měli v hlavě, ale každá medaile z mistrovství světa se počítá. Postupem času si kluci uvědomí, že odehráli fantastický turnaj před fantastickými lidmi, a ta medaile je odměna za práci, kterou tady odvedli,“ řekl po utkání trenér Drahomír Kadlec.

SEMIFINÁLE – muži: Slovensko – Česká republika 1:0 po sam. náj. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0). Branka: rozh. sam. náj. Svitana. Vyloučení: 9:7. Bez využití. Diváci: 7592. ČR: Heczko – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.

Celkové pořadí mistrovství světa 2017 – muži skupina A: 1. SR, 2. Kanada, 3. ČR, 4. Řecko, 5. USA, 6. Portugalsko, 7. Švýcarsko, 8. Indie, 9. Finsko, 10. Itálie, 11. Francie, 12. Haiti. Skupina B: 1. Hong Kong, 2. Velká Británie, 3. Arménie, 4. Kajmanské ostrovy, 5. Libanon, 6. Bermudy. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZGQ3NG