Krajský přebor: Důležité body pro Holice
[2010-05-19 10:29:48]
Holice - Vysoké Mýto 3:1 (2:0). Branky: 4. Valenta, 19. Velinský, 66. Ručka - 46. Chadima Marek. HOLICE: Svoboda - Valenta, Pištora, Černý, Skalický - Krpata, Velinský, Machatý, Rőhrich - Ručka, Jedlička. Trenér: Pilař Luboš. MÝTO: Krátký – Stloukal, Jílek, Pecháček, Chadima David (46. Dvořák) – Sejkora, Chadima Marek, Svoboda (80. Štancl), Krýda – Matula, Sedlák. Trenér: Svoboda Jiří. Rozhodčí: Zavřel Aleš - Jeřábek, Gála. Delegát utkání: Honl Zdeněk. ŽK: Valenta, Ručka, Velinský – Chadima David, Jílek. Diváků: 60.
Holice hrají stále na hřišti v Horních Ředicích. Ale zdejší trávník jim svědčí. V důležitém boji vyválčily tři body a ty jsou velice podstatné. Souběžně s A týmem hrál i B tým v Přelouči a úzký kádr dovolil na lavičku A týmu pouze jednoho hráče. Domácí vstoupili do utkání impozantně. Ve 4. dlouhý pas stopera Pištory našel na vzdálenost 40 metrů rozeběhnutého obránce Valentu na pravé straně, ten si míč u rohového praporku zatáhl a nacentroval. Míč byl tak dobře kopnut, že přeloboval hostujícího gólmana a od tyče se odrazil do branky – 1:0. Střela hostujícího Marka Chabady šla vedle a přímý kop Sejkory vyrážel gólman Holic. V 19. fauloval hostující Pecháček Ručku těsně před pokutovým územím a Velinský ze 17 metrů kopl přímý kop kolem zdi přesně k tyči – 2:0. Mýto se také snažilo o kontaktní gól, ale střela Sedláka po příhře Matuly šla mimo tyče a střely Krýdy a znovu Sedláka vychytal gólman Holic Svoboda. Těsně před půlkou, po přímém kopu Pištory, ukončil akci Valenta – s jeho střelou měl gólman hostů problémy. Do druhé půle hosté vystřídali s cílem začít hrát více dopředu a snažit se s utkáním ještě něco udělat. Hned ve 46. po přihrávce Sejkory zprava snížil Marek Chadima na 2:1. V 50. minutě po přímém kopu hostů Marka Chadimy neprostřelil Matula gólmana Svododu. Hosté byli stále v tlaku. V 59. závar před holickou brankou po rohovém kopu Marka Chadimy vyřešil gólman domácích. Důležitý moment se odehrál v 66. minutě. Dobře hrající Velinský prošel středem přes tři hráče hostů, ideálně uvolnil Ručku a ten nezaváhal. Dloubákem přehodil vyběhnutého gólmana Krátkého a dal na důležitých - 3:1. Holičtí už ve zbytku zápasu ovládli hru a držením míče nepouštěli hosty z Mýta k protiakcím. Zaslouženě pro Holice. Do hry dali více bojovnosti a tři body patří jim. Zahráli jim Velinský, Pištora a Ručka, hostující trenér chválil svého útočníka Matulu, který byl však osamocen.
Svitavy - Srch 2:0 (0:0). Branky: 52. Čížek, 65. Jelínek. SRCH: Mičjan - Trupl, Tryner, Samčenko, Žurek - Hanáček, Klofanda (67. Víšek), Münzberger, Hausner - Urbanec, Špryňar. ŽK: 2:2. ČK: 69. Chlup (Svitavy). Diváků: 110.
Vyrovnaný první poločas, domácí v druhé půli zrychlili hru a po zmatcích v hostující obraně vstřelili oba dva góly. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli.
Choceň - FK Pardubice B 4:1 (2:1). Branky: 31. Šabata, 45. Baborák, 69. Vera, 83. Bálek - 6. Jeřábek II. FK PCE: L. Zavřel - Tměj (76. Veverka), Cincibuch, Baldrych, Chovanec - Kavka (87. Lejsek), Beran, Buriánek, Braun - Jeřábek II, Molek. Rozhodčí: Obajdin - Morávek, Machala. ŽK: 1:1. Diváků: 120.
V šesté minutě se radovali hosté z prvního gólu, když Baldrych poslal dlouhý pas na Molka, ten dal před vápno Jeřábkovi a na jeho střelu byl Gerčák krátký - 0:1. Domácí vyrovnali po rychlé akci, kdy Smejkalovu přihrávku využil Šabata. Těsně před koncem první půle nacentroval Šabata na nekrytého Baboráka a bylo 2:1. V druhé půli selhal v šanci Molek (sám před brankářem) a domácí trestali Verou a Bálkem.
Slovan Pardubice – Hlinsko 5:0 (1:0). Branky: 23. Ujec, 51. Kovařík Jakub, 64. Kopřiva, 83. (pen.) Moravec, 87. Kočí. SLOVAN: Hrdina – Daněk, Lukeš, Kovařík Jan, Moravec – Kovařík Jakub (75. Szanisló), Kopřiva, Sadílek (80. Šmeral), Adam – Kočí, Ujec (70. Felcman). Trenér: Oliva Roman. HLINSKO: Žejdlík – Holubec, Jun (85. Bouška Michal), Kysela, Cach (76. Novák ) - Hrubý, Bouška Tomáš, Koudelka, Zavřel – Slavík (46. Sigan), Slováček. Rozhodčí: Bleša – Chrudim, bez karet. Diváků: 120.
Hosté do 50. minuty byly v kontaktu, ale po druhé brance Slovanu bylo o vítězi rozhodnuto. Hosté nakonec vyfasovali bůra.
Ostatní výsledky: Stolany - Letohrad B 6:0. Žamberk - Polička 1:4. Dobříkov - Č.Třebová 2:3. M.Třebová - Lanškroun 0:2.
Příští kolo: so 17 V.Mýto - AS Pardubice, Srch - Stolany, Letohrad B - Holice, ne 17 FK Pardubice B - Dobříkov.
Připojené obrázky